Soma Karaelmas Gazetesi

‘Bu Mücadeleyi Bırakmayacağız’

‘Bu Mücadeleyi Bırakmayacağız’
1.507 views
27 Ekim 2014 - 8:33

SEAŞ’ın özelleştirme kapsamından çıkartılması için Maden faciasında yaşanan ekonomik sıkıntının SEAŞ’ın özelleştirilmesinde de meydana geleceğinden dolayı Ankara’da Manisa Milletvekilleri ile beraber görüşmeye giden heyet Ankara’dan döndü.

Ankara dönüşü yapılan görüşmeyi değerlendiren Tes-İş Sendikası Soma Şube Başkanı Bedri Demiraslan, Ankara’daki toplantımız verimli bir görüşme oldu. Bizim için bu durum bir mücadele şeklidir. Bu mücadeleyi bırakmayacağız” dedi.

Tes-İş Sendikası Soma Şube Başkanı Bedri Demiraslan, “13 Mayıs’ta Soma’da yaşanan maden faciası sonrası işçinin maaşının zaman zaman devlet tarafından ödeyeceğini ve aksaklık yaşandığını dile getirdim. Maden işçilerinin maaşları verilse dahi Şirket tarafından, Soma’daki Kamyoncular kooperatifinin, Soma Seyahat Kooperatifinin alacaklarından ziyade, otobüs firmasının maden sahasına işçi taşıyamadıklarını Ankara’da dile getirdim. Termik Santralin Soma’nın gelişmesinin Termik Santrale göre dizayn edilmeye çalışıldığını ön plana çıkardık. Santralin özelleştirilmesinin en azından ertelenmesinden yana değil daha çok  özelleştirilmeden çıkartılmasını talep ettik. Maden ocaklarının ne zaman açılacağı belli değil. Onun için santralin özelleştirme kapsamından çıkartılarak devlet eliyle işletilmesine, Soma’daki bu ekonomik döngünün devam etmesi yönünde talebimiz oldu” dedi.

İktidar ve muhalefet partilerinin konuyla ilgili imza atacaklarını belirttiklerini söyleyen  Demiraslan, “Soma’da özelleştirmeye karşı topladığımız yaklaşın 5 bin imzanın Cumhurbaşkanlığı’na göndereceğiz. Ankara’daki toplantımız verimli bir görüşme oldu. Bizim için bu durum bir mücadele şeklidir. Bu mücadeleyi bırakmayacağız. Mutlak suretle Termik Santralin özelleştirme kapsamından çıkartılmasını hatta yaşanan maden faciası sonrası hayatını kaybeden madenci kardeşlerimizin yakınlarının yanı sıra, kamuda istihdam edilmesi için kamuya işçi alınmasını. Şuan ki maden ocaklarının da gelen müfettişlerinin İş ve İşçi sağlığı ile ilgili tedbirlerin tam olarak alınmadığını gördüğü halde korkarak geçmişte yaşanan olaydan dolayı imza atmadıklarını ve bu madenlerin devlet eliyle işletilmesinden yana da olduğumuzu söyledim” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!