Soma Karaelmas Gazetesi

Bu kış nasıl geçecek?

Bu kış nasıl geçecek?
2.072 views
08 Ekim 2014 - 7:33

Maden işçileri kömürlerini alıp almayacakları konusunda açıklama bekliyor. Sosyal Yardımlaşma Kömürlerinin dağıtıldığını belirten işçiler, “biz nasıl ısınacağız diye düşünürken buradan kömür sevkıyatının devam ediyor olması düşündürücü’ dediler.

Soma Kömür İşletmelerinde çalışan 6000 işçi kömür almak için bekliyor. Kış aylarının kapıya dayanması ile birlikte kara kara düşünmeye başlayan işçiler kömürlerin verilip verilmeyeceği konusunda endişe yaşadıklarını belirttiler. Soma Kömür İşletmeleri Eynez Ocağında geçtiğimiz Mayıs ayında yaşanan Maden faciasının ardından tüm ocaklarda çalışmalar durduruldu. İşsizlik ile burun buruna kalan işçiler diğer taraftan kömürlerin verilip verilmeyeceğini soruyorlar. Ocaklarda henüz çalışmalar başlamadı. Geçtiğimiz günlerde açılan Işıklar Ocağı’nda 1200 işçi çalışmaya başladı. Ancak kömür üretiminin ne şekilde olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi yok. Soma Kömür İşletmelerinin diğer ocaklarında çalışan ve şu an işsiz durumda ocakların açılmasını bekleyen işçiler bu kış kömür dağıtımının yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Maaşları 3 ay boyunca Devlet tarafından ödenen işçiler ‘Bizim çalıştığımız ocaklar kapalı. Başka yerlerde çalışarak evimize ekmek götürmeye çalışıyoruz. Ancak kömür verilecek mi verilmeyecek mi bu konuda açıklama yapılmıyor. Biz işçiler olarak endişeliyiz. Her yıl Mayıs Haziran ayında başlayan kömür dağıtımı bu yıl yapılacak mı? Bunu öğrenmek istiyoruz. Biz ekmeğimizin peşindeyiz. Ancak Sosyal Yardımlaşma Kömürlerinin Soma’dan sevkıyatı devam ediyor. Biz kömür çıkarmak için bir çok can yitirdik. Biz bu kış nasıl ısınacağız diye düşünürken bu kömürlerin dağıtımının yapılması revamıdır. Bizim kömürlerimiz ne olacak?’ diyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!