Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Borçları Ötelenen Esnaf Teşekkür Etti

Borçları Ötelenen Esnaf Teşekkür Etti
1.110 views
07 Ağustos 2014 - 7:27

Esnaflar borçların ötelenmesinde emek harcayanlara teşekkür ettiler. Sıkıntılarını göz ardı etmeyerek borçların ötelenmesine katkı sağlayanları unutmayan esnaflar ekonomik hayatın normale dönmesini istediler.
Soma Pazaryerinde bir araya gelen esnaflar adına açıklama yapan Pazarcılar Derneği Başkanı 2004-2009 yılları arası meclis üyesi Coşkun Çayıroğlu ve 2009-2014 Yılları arası Meclis Üyesi Metin Yüzgül ‘ 13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan üzücü maden kazasında 301 madencimizi şehit verdik. Ölen Madencilerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve tüm Soma halkına başsağlığı diliyoruz. Yaşanan üzücü maden kazasından sonra Soma esnafları olarak ekonomik açıdan etkilendik. Borçlarımızı kredilerimizi ödeyemez hale geldik. Bir çok arkadaşımıza icra ve tutuklama geldi. Bzilerde esnaf olarak 01.07.2014 02.07.2014 tarihinde topladığımız 500 imza ile sıkıntılarımızı bölge milletvekillerine TESKOMB’a ve Manisa Odalar Birliği ESKKB Birliğine ilettik. Bizlerin bu haklı talebine duyarsız kalmayarak Soma esnafının borcunun ötelenmesine karar veren başta bakanlar kuruluna yardımcı olan Manisa Milletvekillerimiz Recai Berber, Hüseyin tanrıverdi, Uğur Aydemir, Özgür Özel, Hasan Ören, Erkan Akçay, Belediye Başkanı Hasan Ergene, TESKOMB Başkanı Abdülkadir Akgül, Manisa E.S.K.K.B Birliği Başkanı Recep Çınar, Manisa Odalar Birliği Başkanı Hasan Geriter ve Soma E.S.K.K. Başkanı Ali Ayan’a teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Madenlerin gerekli şartlar sağlanarak bir an önce açılması ve ekonomik hayatın normale dönmesini diliyoruz’dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!