https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Bölge Isıtma Sistemine Okullarda Abone Oldu

Bölge Isıtma Sistemine Okullarda Abone Oldu
1.672 views
26 Eylül 2013 - 7:14

Soma Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokolle birlikte Soma’daki okullar Bölge Isıtma Sistemi ile ısınmaya başlanacak. Abone çalışmalarının devam ettiğini belirten Ergene ‘ Bu yıl için verdiğimiz sözünde üzerinde konutu ısıtacağız’dedi.

Bölge Isıtma Sisteminde abone çalışmaları hızla devam ediyor. Soma Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda imzalanan protokolle abone oldular. Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin makamında bir araya gelen Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Şube Müdürü Murat Öztürk imzalanan protokolle ilgili açıklamalarda bulundular. Kaymakam M. Bahattin Atçı ve Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin imzaladığı protokolle birlikte Atatürk Caddesi üzerinde bulunan okullar bu kış Bölge Isıtma Sistemi ile ısınmaya başlayacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam Bahattin Atçı ‘Soma için büyük bir proje nihayet hayata geçirildi. Abone çalışmaları da başladı. Bu kış Soma’nın bir bölümü bu Isıtma Sisteminden faydalanacak. Hayırlı olsun. Sevindirici bir olay. Bütün Soma olarak bunun faydasını göreceğiz. Kısa bir süre içinde tamamlanır inşallah. Başkanımız bu projeye el attığı için teşekkür ediyoruz. Bu projeyi Milas’ta düşünen ilk biz olmuştuk. Ekibimiz çalışma yaptı. Ancak proje hayata geçirilmedi. Soma’ya geldiğimde bu projenin hayata geçirildiğini görünce çok memnun oldum.’dedi. Belediye Başkanı Hasan Ergene konu ile ilgili yaptığı açıklamasında ‘ Atatürk Caddesi üzerinde bulunan okullarımız Linyit Lisesi, Kurtuluş, Altıntaş, Öğretmenevi, Teiaş, Meslek Yüksek Okulumuz, Hükümet Konağımız, Belediyemiz, Camilerimiz ilk aşamada bu sistemden faydalanacak. Isı merkezimizde 1 haftaya kadar bütün işlemler bitiyor. Borulara sıcak su basacak pozisyona geliyoruz. Abone çalışmaları da devam ediyor. Ara bağlantılar için borularımız geliyor. 100 abonemiz var. Metrekareye vurduğumuzda 450 konuta eş değer oluyor. Milli Eğitime bağlı bu okulların metrekareleri ile bu rakam birden artış yapacak. 3 okulumuz 10 bin metrekareyi geçiyor. Bu ise 100 konuta eş değer oluyor. Hedefimizi bu yıl toplayıp geçebiliriz bile. Bizim sıkıntımız ise apartmanlarda yönetim bulunmaması. Yönetimi olan apartmanlarda %51 ne derse o oluyor. Biz Yönetim olmadığı için %100’e ulaşmak zorunda kalıyoruz. Biz normalde 100 metrekare için 4600 TL harcıyoruz. Ama Abone olunduğunda 2000 TL alıyoruz. 2600 TL’si ise Belediye bütçesinden karşılamış oluyoruz. Bu aldığımız abone ücreti ile yeni yatırımlarımızı finanse edeceğiz. ‘dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!