Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Bölge Isıtma Sistemi Yarım Mı Kalacak?

Bölge Isıtma Sistemi Yarım Mı Kalacak?
1.668 views
12 Eylül 2014 - 7:38

Bölge Isıtma Sistemi’nin Soma’da yapılması için 13 Trilyon harcadığını belirten Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Manisa Büyükşehir Belediyesi projenin devrini henüz almadı. Yazışmalarımıza rağmen cevap alamıyoruz’dedi.
Bölge Isıtma Sistemi projesinin Büyükşehir Belediyesi tarafından devam ettirileceğini açıklayan Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Geçtiğimiz yıl bağladığımız yerler bu yıl da ısınmaya devam eder. Bununla ilgili problem yok ancak abone yapılması ve projenin devam etmedi gerekiyor. Büyükşehir’in bu projeyi bize devretme gibi bir durumu söz konusu değil. Proje ile ilgili ekipler gelip incelemelerde bulundular. Ancak henüz bir gelişme yok. Cengiz Bey projenin devam edeceğini Soma’nın her yerinin ısınacağını söyledi. Ancak Manisa olarak öncelikleri var. Sanırım projeyi uygular ama ne zaman bilmiyoruz. Artık bu projenin muhatabı ben değilim. Henüz Büyükşehir Belediyesi bu projeyi devralmamıştır diye Valiliğe bir yazı ile bildireceğim. Büyükşehir ile birkaç kez yazıştım cevap alamadım. Bu büyük yatırım istiyor. Ufak paralar ile yapılan bir iş değil. Ben bu projeye 13 trilyon para yatırmışım. Bu 13 Trilyonu başka yere yatırsaydım bariz değişiklikler olurdu. Katlı pazaryeri biterdi.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!