Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Bölge Isıtma Sistemi Soma’yı Rahatlıkla Isıtacak

Bölge Isıtma Sistemi Soma’yı Rahatlıkla Isıtacak
3.206 views
17 Ağustos 2013 - 10:00

Bölge Isıtma Sistemi projesinin mimarı olan Muhterem Durukan Bölge Isıtma Sistemi hakkında bilgiler verdi. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Soma bu sayede temiz havaya kavuşacak.

Daha önce Türkiye’nin değişik bölgelerinde jeotermal ve termik santrallerden sağlanan sıcak suyla merkezi ısıtma projesini yapan Makine Mühendisi Muhterem Durukan Soma dışında bir çok yerde bu tür projeler yaptığını ifade ederek ‘Türkiye’de ilk kez uygulanan bu proje ile Soma temiz havaya kavuşacak. Soma kış aylarında özellikle soba bacalarından çıkan isler ve kurumlarla birlikte Soma’da bulunanların rahat nefes almasına engel oluyor. Bu proje sayesinde Soma’da bulunanlar rahatlıkla nefes alacaklar. Isınır mıyız, ısınmaz mıyız? soruları tabiî ki vatandaşların kafasında oluşur. Ama bizim Santralimizde sıcak buharımız aynı derecede duruyor. Bu 110 derece de alınarak Soma içine verilecek. Sıcaklığı sabit derece tutacak düzeyde boruların döşenmesi sağlanıyor. Bu bakımdan herkesin içi rahat olsun” dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!