Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Bitirilemeyen Bina Olarak Tarihe Geçecek

Bitirilemeyen Bina Olarak Tarihe Geçecek
1.637 views
10 Şubat 2014 - 7:52

Spastik Çocuklar Derneği binası hala tamamlanamadı. Soma Kültürpark üzerinde yapımına başlanan ama bir türlü bitirilemeyen bina Aralık ayında bitmesi gerekirken hala bitirilemedi.
Hayırseverlerin katkıları ile yapımına başlanan bina nedense bir türlü bitirilemiyor. Dernek tarafından yıllar önce önce kat karşılığı yapılan binanın hayırseverlerden gelecek yardımla tamamlanması amaçlanmış ancak yeterince kaynak sağlanamadığı için yarım bırakılmıştı. Spastik Çocuklar Derneği Yönetiminin gayretleri sonucunda İl Genel Meclisinden bütçe ayrılması sağlanmış hatta projeye bir kat daha eklenmişti.  410 milyar liraya ihalesi tekrar yapılan binanın teslimi Ağustos ayında yapılmıştı. Firma tarafından gerekli onarım ve tadilatlar ile birlikte 4 ay içinde teslim edileceği geçtiğimiz yıl 23 Ağustos tarihinde belirtilmişti. Firma Ağustos ayında Belediye Başkanı Hasan Ergene, Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Cihan Yavuz’un da katılmı ile yapılan teslim töreninde zamanından önce bitireceğinin sözünü vermişti. Ancak aradan geçen zamana rağmen bina bir türlü tamamlanmadı. Binanın içinde ve hatta dışında çalışmaların bitmediği gözlemleniyor. Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Cihan Yavuz ‘Binanın bitmesini bizde dört gözle bekliyoruz. Çocuklarımız her gün binanın durumu hakkında bizden bilgi istiyorlar. Ne zaman tamamlanacağı konusunda bilgimiz yok. Bizde bir an evvel bitmesini bekliyoruz’dedi. Binanın verilen sürede tamamlanamaması akıllara başka soruları da beraberinde getiriyor. Soma’da hayırseverlerin katkıları ile bir çok yerde çalışmalar yapılırken neden engelliler için büyük önem arz eden bu bina bir türlü tamamlanamıyor. Acaba Spastik Engelli gençlerimizi sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde mi hatırlıyoruz. Bu tarih dışında başka bir tarihte neden gerekli özen ve itinayı göstermediğimiz anlamına mı geliyor merak ediliyor.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!