Soma Karaelmas Gazetesi

BİR TEK ESNAF KALDI !

BİR TEK ESNAF KALDI !
2 views
08 Aralık 2021 - 5:55

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cem Doğan, Soma Kömür İşletmelerinden alacakları olan Soma esnafı için destek çağrısında bulundu.

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cem Doğan, Soma Kömür İşletmelerinden sadece Soma esnafının alacağı kaldığını dile getirerek, destek çağrısında bulundu.
Doğan yaptığı açıklamasında hiçbir şey için geç olmadığını belirtti.
Doğan açıklamasında şu sözlere yer verdi;
“Soma Kömürleri A.Ş.’den alacalarımız için; çok kere yazdık, sürükledik, birçok girişimlerde bulunduk, görüşmeler yaptık, öneriler sunduk ama maalesef hiçbir destek göremedik.
Bu dönemde işçilerimizin tazminatları ödendi, sevindik. Ama neden ekonomimize bu kadar katkı sağlayan esnafımız kenara atılıyor. Sonuçta biz de hakkımızı istiyoruz. Senelerdir bekleyen alacaklarımızın tahsil edilmesini istiyoruz.
İşçilerimizin sonuna kadar hak ettikleri tazminatlar devletimiz tarafından ödenirken bizim alacaklarımız neden ödenmiyor?
Tazminat yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda olan bu firmalara devletimiz bu kadar destek verirken neden konu esnafımız olunca kayıtsız kalıyor?
Bizim de çalışanlarımız var, bizim de sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklarımızı yerine getirmek için, sabah akşam demeden koşturuyoruz ve kimseden bir kuruş talebimiz olmuyor. Sadece alacaklarımızı istiyoruz !
Hiçbir şey için geç değildir. Her türlü ayakta kalmaya çalışan esnaflarımıza lütfen kulak verin.
Böyle bir desteğe hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!