Soma Karaelmas Gazetesi

“Bir Kaza Daha Yaşansın İstemiyoruz”

“Bir Kaza Daha Yaşansın İstemiyoruz”
2.964 views
16 Aralık 2013 - 8:05

Atatürk Caddesi üzerinde bir çok yolu birbirine bağlayan yolda sürekli kazalar yaşanmasını istemeyen vatandaşlar açık bulunan bölümün kapatılmasını istediler.
Tavşanlı Caddesini, Kenan Evren Caddesi ve Eğitim Sokağı birbirine bağlayan Atatürk Caddesi üzerinde meydana gelen kazalar çevre sakinlerini isyan ettirdi. Atatürk Caddesi üzerinde geçiş sağlanması için açık bulunan bölüme duba koyulmasını isteyen vatandaşlar ‘bu yolda meydana gelen kazalardan “bıktık” diyorlar. Her gün muhakkak bir kaza yaşandığını dile getiren 100 evler kıraathanesi sakinleri araçlar neredeyse dükkanların içine girecek duruma geldi diyerek sıkıntılarını dile getirdiler. Mahalle sakinleri adına açıklama yapan Ramazan Çakıl’ Bu yolda bir çok tanıdığımız veya tanımadığımız kişilerin kazalarına tanık oluyoruz. Emniyete şikayet ettik. Buraya ışıklandırma istedik olmaz dediler. O zaman kavşak gibi bir şey yapılsın o şekilde buradan dönüşler olsun dedik burasının yerinin uygun olmadığı söylendi. Her gün bir kaza meydana geliyor. Muhakkak burada birinin ocağı yanıyor. Yetkililere iletin. Cadde üzerindeki açık bölümü kapatsınlar. Burada 5 yol birbirine bağlantılı. Hangi aracın ne zaman döneceği ve kimin kimi bekleyeceği belli olmuyor. Herkes birbirinden üstün davranınca bu sefer kazalar kaçınılmaz oluyor. Her gün bir motor kazası meydana geliyor. Sevdiğimiz saydığımız bir abimizi daha geçen hafta burada kazada yitirdik. Artık bu duruma bir çare bulunsun. Biz bir kaza daha görmek istemiyoruz. Buradaki açık olan kısım kapanınca araç sahipleri yukarı Linyit kavşağından dönüş yapar. Daha sakin olur kazalarda meydana gelmemiş olur. Bu açık kalan bölümün tamamen kapatılmasını istiyoruz’ dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!