https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN SEVGİ !

BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN SEVGİ !
1.107 views
17 Mayıs 2017 - 8:31

Selam ve sevgi dileklerim ile hepinize güzel bir hafta dilerken bugün yine döndük dolaştık lafımızı “ Her gün sevgiye” getirdik.

Neden her gün sevgi diye başladığımı kısaca anlatarak yazıma  girmek istiyorum, bildiğimiz üzere her yıl Mayıs ayının ikinci haftası Anneler günü olarak kutlanır,  dün sabah kahvaltımı yaptıktan sonra şöyle sokağa bir çıkıp acaba neler oluyor diye gözlemlemek  istedim, bakalım kim ne alıyor, ne veriyor diye vatandaşlarımızın yüzlerindeki ifadeleri gözlemledim. İlk olarak emekli bir bayan arkadaşımla Koru park önünde karşılaştım, kendisi Dikiliye yerleşmişti ve elinde normal bir saksı içinde annesine ziyarete gidiyordu, sarrafların çoğu açıktı, giyimciler keza aynı şekilde açıktı ve herkes biraz günü kurtarmaya çalışıyordu sanki, sokak başlarının her tarafında adeta çiçek bahçesini andıran kadınlar, kızlar gül ve karanfillerden oluşan çiçekleri yapmış alabildiğince bağırıyorlardı, kısaca herkes bir şeyler yapma telaşındaydılar.

Sevgili dostlarım, değerli okurlarım yine bildiğiniz gibi 10-16 Mayıs tada Engelliler haftasını kutladık, engelsiz yaşam diye bağırdık, engelli haklarına saygı gösterelim diye yırtındık,  farkında lığı görün dedik ve sadece sözümüz oradaki kürsüde kaldı, yani tören bitti, deyim yerinde ise yine aynı tas aynı hamam herkes bildiğini okumaya devam ediyor, geçenlerde yaptığımız bir haber gibi ,kaldırım üzerlerindeki yapılan parklardan, gelişigüzel bırakılan  minibüs ve kamyonetlerden bırakın engellileri nerede ise engelsiz vatandaşlar, okula giden çocuklar bile normal olarak işlerini göremiyorlar, okullarına rahat gidip gelemiyorlar.

Bizde yaşlılar haftası, engelliler haftası,  falan filan kutlamaları sadece lafta kutlanan ve hiçbir zaman aslına, içeriğine toplum olarak uygulayan bir düşünce yapısına sahip değiliz, bugün engellilerin park yeri normal vatandaşlar tarafından doldurulmuş araçların istilası altındadır. Bana burada kimse kalkıp da saygıdan, sevgiden bahsetmesin, geçenlerde ilk defa Belediye otobüsleri ile  hastaneye gittim geldim ve yanımda oturan bir gazi, gelecekteki nesilden çok bir şey beklemiyorum diye hayıflanırken, sözü ayakta yolculuk eden bir çok yaşlı insan varken koltuklarda oturan gençlerin kafasını yola çevirerek aklı sıra görmemezlikten gelen geleceğimiz dediğimiz bu nesile lafı getirdi.

Anneler günü de bence bundan çok farklı bir şey değil, bugün annelerin eli öpülür, birkaç hediye getirilir, veya çoğumuz telefonla da bu işi hallederiz ve orada her şey biter, yani ben bunu şununla özdeşleştir yorum bazen bir yakınımızın, arkadaşımızın düğününe gitmekle ve ona hediyesini takmakla kendimizi yükümlü sayarız ya bu günlerde işte aynen böyle gidiyor, bazıları sevgililer günü öyle değil ama diyebilir, evet ona bende katılıyorum ve  biraz daha ne hikmetse romantik kutluyoruz .

Değerli dostlarım her ne gün olursa olsun ve her ne sevgi olursa olsun, sevgimi bir gün değil mümkün olduğunca her gün gösterilmesinden yanayım, özel bir gün ile sınırlandırılması taraftarı değilim, bir insana sevgi duyarak, onu isteyerek ve cani gönülden severek tebessüm ettirebilmek yaşanabilecek en güzel duygudur. Bizler mutlu olmak için illa ki pahalı hediyeler beklemeyiz, bazen birkaç papatya ve lale bile bizim için en güzel hediyedir, veya nu da yapamıyorsak sevdiğimiz insanlara kondurduğumuz bir buse , bir öpücük de en değerli hediye, armağan yerine geçer. Sevginizi gösterirken farklı beklentiler içine girmeyin, doğal olun, aslında iyi şeylerin olmasını isteme  iradesi olan sevgi kalbimizin derinliklerindeki benliğin özüdür, yani birlik ve beraberliğimizde gösterdiğimiz saygı ve gerçek sevgi, yaşamın temelinde inşa edilebilir bağlılık, yakınlık ve tutkuyu her zaman için sağlam tutarak ilk günkü gibi  ayakta  diri ve canlı kalmasını sağlar, fakat o sevgiyi yüreklerimizde yaşayamadığımız veya sahte sevgilerle günü kurtarmaya çalıştığımız zamanlarda ise organik olmayan, suni  bir yaşam döngüsü halini alır. Sevgi ve birliktelik bir zaman yolculuğu gibidir, bu yolculuk da herkes bu yolun neresinde olduğunu bulmalı ev kendisini o yörüngeye oturtması lazımdır. Seviyorsak sadece kelimeler ile seni seviyorum diye, dilimizin ucundan bu kelimeyi çıkarmak yerine içten gelen bir sesle hissederek sevmek  manevi bir fırsat günü doğurur. Lütfen Sevelim,  Önemseyelim, ihtiyaç duyalım, Güven duyalım,Saygı duyalım, ki hak ettiğimiz gerçek aşkı dolu dolu yaşayalım.

Haydi o zaman” Beklenmeyeni yapalım,”  Hayal gücümüzün dışına çıkarak yeni yaratılılıkları keşfedelim, bu o kadarda zor değil, bir su kenarında da toprağın üstüne SENİ SEVİYORUM yazarak da farklı bir his yaşatabiliriz, bir günlük sevgi veren olmayalım, her dakika sevgi sunabilen bir insan olalım.

Gelecek hafta görüşünceye dek şen ve esen kalın, sevgi ile kalın, muhabbet ile kalın, aşk ile kalın,  mutlulukla kalın inşallah.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!