Soma Karaelmas Gazetesi

‘Bir Fotoğraf Bir Mutlu Çocuk’ projesiyle Somalı çocukları sevindirdiler

‘Bir Fotoğraf Bir Mutlu Çocuk’ projesiyle Somalı çocukları sevindirdiler
622 views
25 Eylül 2017 - 7:55

LG Electronics Türkiye tarafından 4 yıldır devam eden ‘Bir Fotoğraf Bir Mutlu Çocuk’ projesi kapsamında Manisa’nın Soma ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu başta olmak üzere toplam 5 okulda toplam 1000’e yakın öğrenciye yeni eğitim döneminde ihtiyaç duyacakları ürünleri içeren kırtasiye kit ve okul çantalarını dağıtıldı.

 

Firmanın, 2014 yılında yaşanan maden faciasının ardından başta Soma olmak üzere Manisa’nın farklı ilçelerinde eğitim gören öğrencilerin hayatlarına renk katmak amacıyla sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesi dördüncü yılını doldurdu. “Bir Fotoğraf Bir Mutlu Çocuk” projesiyle, bugüne kadar yaklaşık 4 bin öğrenciye ulaşan firmanın bu yılki durağı ise Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Kırkağaç – Dualar İlkokulu, Kırkağaç – Dualar Köyü Sayalar Mahallesi İlkokulu, Kırkağaç – Söğütalan İlkokulu, Soma Avdan İlkokulu oldu. Etkinliğe Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ve firmanın Türkiye yetkilileri katıldı. Kız ve erkek öğrenciler için farklı renk ve içerikte hazırlanan okul çantaları ve kırtasiye setlerini dağıtan ilçe protokol üyeleri ve firma yetkilileri hediyelerini teslim alan öğrencilerin mutluluklarına ve heyecanlarına ortak oldu.

‘Bir Fotoğraf Bir Mutlu Çocuk’ projesini 4 yıldır artan bir ivmeyle devam ettirmekten duydukları memnuniyeti dile getiren Firmanın Türkiye Tüketici Elektroniği ve Beyaz Eşya Satış Direktörü Ergün Altay, “Firma olarak dört yılda farklı ilçelerden yaklaşık 4 bin çocuğumuzun eğitim yılına mutlu başlamalarına katkıda bulunmak bize büyük keyif veriyor. Hedefimiz, bu proje ile her yıl farklı il ve ilçelerdeki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamak.” ifadelerini kullandı.

Etkinlik ile ilgili konuşan ilçe protokol üyeleri, aileler ve çocuklar adına firmaya teşekkür ederken tüm öğrencilere yapılan bu yardımın çok anlamlı olduğunu ifade etti. Protokol üyeleri, çocuklarla da sohbet ettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öte yandan ‘Bir Fotoğraf Bir Mutlu Çocuk’ projesi kapsamında Türkiye’nin önemli kariyer ve ilişki sistemi koçlarından Nuray Akmeriç tarafından, Soma Fatma Aliye Kız Meslek Lisesi’nde yaklaşık 100 öğrencinin ailelerine veli-çocuk iletişimi konulu seminer verildi. Seminer kapsamında; takdir, güçlü yanlar, olumlu düşünme ve bunu çocuklarına nasıl yansıtacakları konularına değinildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!