Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Berber, “ 2014 Soma’nın Hizmet Yılı Olacak”

Berber, “ 2014 Soma’nın Hizmet Yılı Olacak”
1.729 views
21 Ocak 2014 - 8:23

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı’na seçilen AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ilk ziyaretini Soma’ya gerçekleştirdi.
Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı’na seçilen AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi makamında ziyaret etti.
Başkan Ergene’den Milletvekili Berber’e Teşekkür
   Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber’e Soma şehir geçişiyle ilgili 4 trilyonluk işte yoğun takiplerinden dolayı ve bizzat Ulaştırma Bakanlığımızdan izni çıkarttırdı ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüze verdiği talimatıyla yolumuz kısa süre bitti. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız ve Milletvekilimize çok teşekkür ederim” dedi.
 Berber, “Soma Köyleriyle, Beldeleriyle Bütünleşerek Büyük Bir Şehir Oluyor”
   AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, hedefimiz çevre yolumuzu Mart ayına kadar bitirecekti. Kamulaştırmayla ilgili biraz gecikti. İnşallah kısa zaman içerisinde çalışmalarımız hızlanacak. Vatandaşlarımız kamulaştırmayla ilgili bir sıkıntı çıkarmıyor ve yardımcı oluyorlar. Bizlerde yarımcı olduk. Soma Turgutalp’le bir araya geldi. Manisa’mız Büyükşehir olurken Soma da köyleriyle, beldeleriyle bütünleşerek büyük bir şehir oluyor. 2014 yılı Soma’nın hizmet yılı olacak. 30 Mart’tan sonra Soma’nın sınırları Avdan’a kadar İlçe sınırı olmuş olacak.
“ Organize Sanayinin Bütün İşlemleri Tamam”
     Berber, “Alt yapı yatırımlarımızı tamamladıktan sonra Soma’mız için eskiden beri takip ettiğimiz Organize Sanayi Bölgemizin işlemleri tamam. Belediyemiz kontrolünde olacak olan Organize Sanayimiz enerjiye yakın olmak isteyen bazı sektörler sanayiler önümüzdeki yıllarda yeni yatırımlara söz konusu olabilir. Organize sanayi bölgelerinin avantajı, Kınık’ta yatırım yapan biri1.bölgeye yatırım yapmış olacak ama Soma’ya gelirse bu yatırım normalde 3. bölge ama organize olduğu için 4. bölgenin faydalarından yararlanır” dedi.
 “Yeni Santralin Temeli Mart Ayı İçerisinde Atılacak”
    Soma’ya yapılacak olan 510 megavatlık yeni santralin Mart ayı içerisinde temelinin atılacağını belirten Berber, “ yapılacak olan santralle beraber Soma’mızın gelişimi ve büyümesin çok önemli yer alacak” dedi.

DSC4843.jpg

DSC4857.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!