Soma Karaelmas Gazetesi

Ben kimim?

Ben kimim?
323 views
15 Nisan 2021 - 8:57

Kendimiz hakkında konuşmak zordur aslında. Sizlerle birlikte bu gezegende hayatımı sürdürmeye çalışan bir dünyalıyım.
Meraklıyım. Özenliyim. Bilgiyi ve düşüncelerimi etrafıma aktarma azmim var .
Bağ kurup, paylaşmak, anlamak ve anlaşılmak…Bir konuda uzmanlaşıp onu anlatmakla ilgili derin bir tutkum var .
Yazmak bana bir çeşit farkındalık pratiği gibi geliyor aynı zamanda bir terapi…Özellikle sıkkın olduğum hallerimde kendimi bu eylemin içinde buluyorum… Hayat için heyecanlıyım. Herkes gibi kendimden uzak düştüğüm derin zamanlar yaşadım. Hani ‘yaralarımız’ dediğimiz yerlerden de kendime yakınlaşmayı ararken, içimden geçenleri yazıya dönüştürmek bana, yaslandığım bir omuz oluyor adeta…Bu en temel değerlerimden biri.
Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler mezunuyum. Uluslararası İlişkiler ve Çocuk Gelişimi lisans eğitimimi tamamlamak üzereyim. Çocuklarla çalışmaktayım. Aynı zamanda nefes eğitmeniyim.
Beraberinde tüm kadın atalarımın sükut içinde kucakladıkları yüklerden, nesiller boyu aktarılan öfkeden, kırılmışlıktan kendi payıma düşeni de bazen tökezleyerek bazen kollektif vicdanın ve aidiyetin tanıdık güveninde taşımaktayım. Yüreğime taş gibi oturan, ayaklarıma bağ olan, nefesimi kısan kimi yürekleri görüp tanımlayacak, kiminden özgürleşecek çalışmalar da yapıyorum ve bunları kaleme alarak insan kardeşlerime merhem olmayı amaçlıyorum.
Biricik ömrümü ve zamanımı neye adamak istediğimi hatırlıyor bu yola çıkıyorum. Pusulam sizlersiniz. Kusurlarımla; olabildiğince varlığınıza el, omuz olmak, kalbinizi dinlemek ve sesinizi duymak en büyük arzum.
Varlığıma, kendimi sevme ve hayata faydalı olabilme serüvenime tanıklık edeceğiniz için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum . Kalbimle.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!