https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Belediyenin Bütçesi Demek, Halkın Cebi Demektir’

‘Belediyenin Bütçesi Demek, Halkın Cebi Demektir’
1.364 views
10 Mart 2014 - 8:14

CHP Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, “AKP’ye oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum. Hakikaten şehrin ve belediyenin bütçesini emin ellere teslim ettiğinizden emin misiniz?. Belediye bütçesini bu şehre bu belediyeye ihanet etmeyecek insanlara teslim ettiğinizi sanıyordunuz.Ama bugün bu düşüncenizi bir kez daha gözden geçirmenizi sizden rica ediyorum” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, “ 30 Mart yerel seçimlerin yaklaştığı son günlerde bir haber aldık. Soma Belediyesinin İtfaiye garajına tırlar la gıda yardım paketleri indirildi. Bu yardım kolilerinin değişik günlerde köylerde ve bazı mahallerimizde dağıtıldığını duyduk.
Bu yardım kolilerinin üzerlerinde mevcut Belediye başkanının ve proje maketlerinin fotoğrafları var. Bu anlamda yasal bir engel var. Seçim kanununa göre belediye başkanları seçim dönemlerinde propaganda amacıyla hiçbir şekilde promosyon, hediye, gıda kolisi ve buna benzer bir şey dağıtamazlar. Bu konu diğer parti belediye başkan adaylarına yasak olduğu gibi mevcut belediye başkanlarına da yasak vardır.
Bu şekilde birincil olarak bu yasayı ihlal etmiş olmasından dolayı geçtiğimiz günlerde suç duyurusunda bulunmuştuk savcılığa. Sonucuyla ilgili bizlere bir haber gelmedi” dedi.
Bayramoğlu, “Soma Belediyesinin İtfaiye garajına tırlar la indirilen gıda paketlerinin paraları nereden geldi diye araştırdığımızda. Bu yardım kolilerinin maliyeti belediyenin bütçesinden karşılanmıştır.
Bunu da çok derin bir araştırmaya girmeden Elektronik Kamu Kurumu İhale Platformu (EKAP) internet sitesinden devlettin yaptığı açık bir şekilde yer alan ihalelerden bulduk.
2014/6398 sayılı 5 bin adet gıda paketi Soma Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü 21 Ocak 2014 tarihinden ilan çıkmış ve 13 Şubat 2014 tarihinde bu ihale sonuçlanmış.
Bu ihalede alınan gıda yardımları ihalesinde ne yazık ki mevcut Belediye Başkanımız kendi siyasi ikbali için, tekrar aday seçilebilmek için belediyenin bütçesinden 5 bin adet gıda paketiyle ilgili ihaleye çıkmış ve 142 bin 200 TL ile açık eksikli usulüyle bu ihaleyi alıyorlar.
Ve bu seçim rüşveti kolilerine mevcut belediye başkanı proje maketlerinin fotoğrafları yapıştırarak bunları mahallelerde, köylerde dağıtıyor ve çok açık bir şekilde kanuna aykırı davranarak suç işlemiş oluyor. Suç işlemesinin durumunda Savcılığımızın bu arkadaşımız hakkında direk soruşturma açma hakkı bulunmakta yada idari olarak Kaymakam beyden izin isteyerek soruşturma yapma talebinde buluna bilmesi gerekiyor. Ancak tabii bu durum idari ve hukuki bir süreç” dedi.
Bayramoğlu, “ Siyaseten, ahlaken ve vicdanen bir kamu kurumunun kasasından ödenmek kaydıyla alınmış gıda kolilerinin seçim kampanyasında kullanılması çok yanlış bir olaydır. Ben bu konuda belediye başkanını önce Allaha havale ediyorum sonrada Soma halkına havale ediyorum.
Belediyenin bütçesi demek, halkın cebi demektir. Belediyenin bütçesi demek halkımızın verdiği vergileri bir arada toplayıp Soma’ya hizmet etmek demektir. Akp’ye oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum. Hakikaten şehrin ve belediyenin bütçesini emin ellere teslim ettiğinizden emin misiniz?. Belediye bütçesini bu şehre bu belediyeye ihanet etmeyecek insanlara teslim ettiğinizi siz sanıyordunuz ama bugün bu düşüncenizi bir kez daha gözden geçirmenizi sizden rica ediyorum.
Kendi siyasi saltanatını sürdürmek için belediye bütçesinden gıda kolileri alıp açıkça suç işleyen ve kabul edilmesi mümkün olmayan bir davranış içerisine giren bir kişiye bu seçimlerde yeniden oy vermeyi düşünüyor musunuz?. Ben mevcut belediye başkan adayını bu anlamda sizlere şikayet ediyorum. Hepimizin parasını, belediyenin bütçesini kendi saltanatını sürmek için kullanmasını kınıyorum” şeklinde konuştu.

DSC8262.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!