https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

“Belediye Başkanı Ergene Vatandaştan özür dilemeli”

“Belediye Başkanı Ergene Vatandaştan özür dilemeli”
3.753 views
14 Temmuz 2016 - 7:37

Çevre yolu ile ilgili basın açıklaması yapan CHP İlçe Başkanı Levent Elbinsoy Soma Belediyesinin 18 uygulaması yapılacağını belirterek vatandaşı oyaladığı için özür dilemesi gerektiğini vurguladı.

 

Çevre yolu ile ilgili bazı bölgelerde hala uygulama yapılmadığını dile getiren CHP İlçe Başkanı Levent Elbinsoy Ağustos ayında açılması planlanan hastane önüne hala kavşak yapılamadı. Bu bölgede de çalışma yapılmadı’ dedi.

‘Kavşak düzenlemesi hala yapılmadı’

Ağustos ayında açılması planlanan hastane önüne hala kavşak yapılamadığını dile getiren CHP İlçe Başkanı Levent Elbinsoy ‘Yapımı yılan hikâyesine dönen Soma çevre yolunda çalışmalar devam ediyor. CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak, çevre yolumuzun her aşamasının takipçisi olduk. Bugüne kadar yolun bitiş tarihine dair pek çok söz verildi. Verilen sözlerin hiçbirisi gerçekleşmedi. Hali hazırda çevre yolumuzun önemli bir kısmı tamamlanmak üzere ancak ne yazık ki Savaştepe yolu ile yeni devlet hastanesi arasında kalan bölümde çevre yolu çalışması yapılamıyor. Hastanemizin Ağustos ayı içerisinde açılacağı söyleniyor. Hastanemiz açıldığında, çevre yolu tamamlanamadığı için önünde kavşak düzenlemesi yapılamamış olacak bu durumda Allah korusun trafik kazalarına neden olacak.’dedi.

‘Soma Belediyesi oyaladı’

Soma Belediyesinin 18 uygulaması yapacağına dair söz vermesine rağmen sözünü tutmadığını dile getiren Başkan Elbinsoy ‘Çevre yolunun duran kısmı ile ilgili olarak vatandaşlarımızdan ve çevre yolu güzergâhında bulunan taşınmaz sahiplerinden çok sayıda şikâyetler aldık. Bu şikâyetleri incelediğimizde Soma Belediyesinin, taşınmaz sahiplerine verdiği sözleri tutmadığını ve bu nedenle hem çevre yolunun geciktiğini hem de mağduriyet yaratıldığını gördük. Şöyle ki;

Çevre yolu ile ilgili yaşanan imar sorunları üzerine 2013 yılı Kasım ayında dönemin Soma Kaymakamı ve Soma Belediye Başkanı tarafından tertiplenen toplantıda taşınmaz maliklerine İmar Kanunu 18 uygulaması yapılacağına dair söz verilir. Bu söze güvenen taşınmaz malikleri 18 uygulaması yapılması şartı ile muvafakat verir. Ancak geçen zaman içerisinde 18 uygulaması yapılamaz ve yolun yapımı gecikir. 18 uygulaması yapamayacağını anlayan Soma Belediyesi, kamulaştırma için Karayollarına yazı yazar. Yazıdan haberdar olan taşınmaz malikleri konuyu Soma Belediyesine her sorduklarında 18 uygulaması yapılacağı yanıtını alırlar. Ancak ne yazık ki Soma Belediyesi tarafından oyalandıklarını aradan üç yıl geçtikten sonra anlarlar.

Çevre yolunda ilerleme olmaması ve 18 uygulaması yapılamaması nedeni ile taşınmaz sahipleri, bilgi edinmek için tekrar Soma Belediyesine başvuruda bulunduklarında, “Turgutalp Mh. Kadı Değirmeni Mevkiinde şu an için imar uygulaması veya kamulaştırma işlemi yoktur” cevabını alırlar. Bu cevap üzerine Karayollarına başvuran taşınmaz sahipleri, kamulaştırma çalışmasının başladığını ve halen devam ettiğini öğrenirler.

Vatandaşlarımızın şikâyetleri nedeniyle yaptığımız incelemenin vahim sonucu; Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ve diğer AKP li siyasetçiler ne yazık ki taşınmaz maliklerini ve tüm Somalı vatandaşlarımızı oyalamışlar. Verdikleri sözleri tutmadıkları gibi, durumu gizlemeye çalışmışlar. Ancak gerçekleri sonsuza dek gizlemek mümkün olmuyor, atalarımızın da dediği gibi “yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor.”

‘Ergene’nin özür borcu var’

Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin gecikmeden dolayı vatandaşlara özür borcu olduğunu dile getiren Elbinsoy ‘Yolun önemli bir kısmı geçte olsa bitirildi. Yaşanan gecikme nedeni ile AKP li Soma Belediye Başkanımızın vatandaşlarımıza özür borcu var. Çevre yolumuzun takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Soma Belediyesinden beklentimiz verdikleri sözleri tutarak, yolun tamamlanmayan kısmı ile ilgili olarak başta taşınmaz malikleri olmak üzere vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermesidir. Yapılan her olumlu işin destekçisiyiz ancak olumsuz gördüğümüz konuları da gündeme taşımaya ve tartışmaya devam edeceğiz. Söz konusu bölgede doğru olan 18 uygulaması yapılmasıdır. Ancak bu sayede taşınmaz maliklerinin mağduriyeti en aza indirilebilecektir. Kamulaştırma yoluna gidilmesi halinde davalar uzun sürecek, çevre yolunun tamamlanması daha da gecikecektir.’dedi.

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!