Soma Karaelmas Gazetesi

Bayramoğlu’nun Demokratikleşme Paketi Açıklaması

Bayramoğlu’nun Demokratikleşme Paketi Açıklaması
1.565 views
04 Ekim 2013 - 7:22

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, demokratikleşme paketi ile ilgili açıklama yaptı.
Bugün Hepimiz Kendimizi Daha Demokrat Hissediyoruz !!! Değil Mi !!!
CHP İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, Sayın başbakanımızın bir haftadır reklamı yapılan demokratikleşme paketi açıldı. Ve etrafa bir sürü demokratik madde saçıldı. Eminim sizlerde bu saçılanlardan nasiplenip kendinizi daha demokratik hissediyorsunuz bu günlerde” dedi.
Bayramoğlu, “Meclisten geçireceği paket için muhalefete çağrı yapmak yerine, bildiğimiz kavgacı, polemikçi üslubuyla önce bir muhalefete verdi veriştirdi sayın başbakan konuşmasının başında.
Sonrasında, ısrarla paketin PKK dayatmasıyla çıkarılmadığını söylese de, konuşmasının başında yaptığı uzun “şehitlere özel teşekkür” bölümü; bu çalışmanın kimlere hizmet edeceğinin ve bundan duyulan rahatsızlığı güya gidermek amacıyla yapıldığının açık bir kanıtıydı.
AKP ve BDP iyi polis- kötü polis rollerini çok iyi oynamaktadırlar. AKP birkaç hamle yapıyor. BDP ayağa kalkıyor, yürüyüş yapıyor, tepki gösteriyor, bağırıyor çağıyor. AKP Cumhuriyete, üniter ve ulus devlete karşı yeni uygulamaları getiriyor, BDP yine bağırıyor memnun olmuyor, yapa yapa bunu mu yaptın diyor.
Bu  çirkin tiyatro, Türk halkının gözleri önünde büyük bir fütursuzlukla oynanmaya devam ediyor. Söylediklerimizi hemen delillendirelim.
Örneğin; 29 harfli alfabemiz, bundan böyle Harf devrimine yapılan bu saldırıyla artık 32 harfe çıktı. Bunun kimin talebi olduğu hepinizin malumu. Ama BDP-PKK ayağa kalkıyor. Bu da neymiş bizi o kesmez diyor.
Yine örneğin; Özel okullarda anadilinde eğitime izin veriliyor. (Bu ilk adım. Not edin.) Yine PKK-BDP milletvekilinin biri çıkıyor. Başbakana “sen anadilinde eğitimini özel okulda mı aldın” diyor. Memnun olmuyor güya ama bu tavizi cebe indiriyor.
Yine örneğin; barajı indirmeye yanaşmayan AKP; barajı geçemeyen partilere hazine yardımı yapılmasını sağlıyor. Bunun açıkca Devlet hazinesinden PKK-BDP’ye para aktarmak olduğunun farkedilmeyeceğini sanıyor. Ve Türk halkının, bu talebin PKK-BDP’nin uzun zamandır dayattığı bir şey olduğunun bilinmediğini zannediyor sayın başbakan.
Yine örneğin; teşkilatlanma kolaylığı ve Kürtçe propaganda iznini pakete koyuyor. Ve ayrılıkçılığa bölünmeye giden yola yeni taşlar döşüyor.
Yine örneğin; Kürt siyasi hareketinin öteden beri isteği olan “öğrenci andının” artık okullarda okutulmasını yasaklıyor sayın başbakan. Ama gelin görün ki PKK-BDP’yi bir türlü mutlu edemiyor.
Bizlerden de büyük bir saflıkla Cumhuriyetin, üniter ve ulus devletin yıkılışını, bu iyi polis-kötü polis oyununu izlememiz ve inanmamız bekleniyor.
Bunları anlatmışken hakikaten AKP’nin sayın ilçe başkanı ve belediye başkanı bu konuda neler düşünüyor? Onlar da kendini bugün çok daha DEMOKRATİKLEŞMİŞ hissediyorlar mı acaba? Siz de merak etmiyor musunuz?” dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!