https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Bayramoğlu “Bende Adayım” Dedi

Bayramoğlu “Bende Adayım” Dedi
2.399 views
17 Şubat 2015 - 18:36

CHP Soma İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve daha sonra Milletvekilliği Aday adaylığı için İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Diş Hekimi Murat Bayramoğlu CHP Soma İlçe Teşkilatında partililerin huzurunda aday adayı olduğunu açıkladı.

CHP Manisa Milletvekilliğine aday adaylığını Diş Hekimi Murat Bayramoğlu CHP İlçe Teşkilatında açıkladı. Basın açıklamasına CHP Manisa Milletvekili Aday Adayları Abdullah Saka, Av.Mazlum Nurlu, Av.İsmail Fikirli’nin yanı sıra CHP İlçe Başkanı Levent Elbinsoy ve partililer katıldı. Bayramoğlu ‘Hayatımın çok önemli günlerinden biri olan bugünde beni yanlız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. 29 Mart’ta ön seçim var. Benim ilçe başkanlığı döneminde de bütün ilçe başkanlarının oy birliği ile alınan irademiz Genel merkezimiz tarafından kabul edildi. Kontenjansız bir ön seçimle 29 Mart’ta yapılacak ön seçim ile milletvekilleri adaylarımızın sıralaması belirlenecek. Bu anlamda benim için en az Cumhurşyet Halk Partisi ilçe başkanlığı kadar onurlu gururlu bir görevi yaptığıma inanıyorum bu süreçte Milletvekili aday adayı olarak. Benim için ayrıca gurur ve mutluluk veren bir başka konu da hepsi birbirinden değerli aday adaylarımızla yarışma onuruna ulaşıyor olmak. Ben bu vesile ile bütün aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Burada olanlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Türkiye Eğim, Sağlık, Yargı, Çalışma yaşamları alanlarında  ne yazık ki köleleştirme ve bir orta çağ karanlığına doğru karşı karşıya. Anayasa da yazan maddeyi hatırlayalım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Demokratik Laik Sosyal bir hukuk devletidir. Acaba bu bugün hakikaten pratikte böylemidir. Yoksa sadece kağıt üzerinde yazmakla mı kalmaktadır.

Bülent Arınç’ın bir demeci var. Bize oy vermeyenler bize nefretle bakıyorlar diye. Ben şunu eklemek istiyorum. Sadece size oy vermeyenler değil, oy verenlerin içinde de size nefretle bakan kitleler var.

Sosyal Devlet olarak baktığımızda bütün demokrasilerde var olan ve halkın bir kısmının yeterli gelir seviyesine ulaşamaması noktasında onlara yardım edilmesi elini ulaştırması anlamına gelir. Sosyal devlet demek halkın tamamına yakınını ve büyük bir çoğunluğunu sadakaya muhtaç ederek onları minnet ekonomisi ile kendisine bağlayıp oy alma zamanlarında onları yemin ettirerek oylarını almak demek değildir. Sosyal devlet demek burada yer altında çalıştırdığı işçilerin sırtından ELİ’ye kar ettirerek o karını Sosyal Yardımlaşma kömürü ve yardımı olarak dağıtmak değildir. 301 işçiyi ölünceye kadar çalıştırarak bu karı halka dağıtıp oylarını konserize etmek değildir. Böyle bir sosyal devleti reddediyoruz. Bu bir sadaka devletidir. Türkiye Cumhuriyeti basit bir kanun hükümeti bile değildir. Burası Cumhuriyet Halk Partililerin oluşturduğu bir kitle eminim ki siz gidişatı benden daha çok biliyorsunuz ve o nedenle Cumhuriyet Halk Partisi üyesisiniz.’dedi.

Kendinden kısa ca bahseden Bayramoğlu ‘Somalıların Huzurevi Vakfında 9 yıl yönetim Kurulu üyeliği yaptım. Atatürkçü Düşünce Derneğinde yönetim kurulu üyeliği yaptım. Benim hayatımın en önemli görevlerinden biri 2012 Mart’ında geldiğim ve 2014 Aralık ayında Milletvekilliği Aday adaylığı için istifa ettiğim Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevimdir. Bu süre içerisinde Türkiye’nin en büyük madenci katliamı, En büyük işçi cinayeti, Dünya’nın en büyük madenci katliamnlarından birisi yaşandı. İlçe Başkanı iken Başta Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve eşleri olmak üzere pek çok merkez yönetim kurulu, parti meclisi üyesi, milletvekillerimizi burada misafir ettik. Onların ziyaretlerinde kendilerine rehberlik ettik. Taziye ziyaretlerinde kendilerine yol gösterici olmaya çalıştık. Mütevazi bir ilçe örgütü olarak kendi şahsım adına ne de Cumhuriyet Halk Partisi adına partimizin başını önüne indirmedik. Aldığımız görevleri layıkı ile yerine getirdik. Gençlik Kollarımıza ve Kadın Kollarımıza herkesin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Geldiğimiz nokta bizi umutsuzluğa, yılgınlığa sevk etmesin. El birliği ile omuz omuza bu örgütte sevgiyi, dayanışmayı hakim kılarak çalışmayı hakim kılarak işte önümüzde bir fırsat. 29 Mart Ön seçimlerinde burada olan olmayan hepsi birbirinden değerli aday adayı arkadaşlarımla sahaya çıkacağız. Çalışmalarımızı yapacağız. İnşallah partimizi Haziran ayındaki seçimlerde birinci parti yapacak Genel başkanımızı da Başbakan yapacağız. Bu Cumhuriyeti bu taşeron Cumhuriyeti yeniden Atatürk Cumhuriyeti’ne çevireceğiz. Emekçinin öldürülmediği, emeğin sömürülmediği bir Cumhuriyeti yeniden kuracağız. Eğitimde çağdaş eğitimi aklı ve bilimi önceleyen  Cumhurşyeti yeniden kuracağız. Sağlık alanında herkesin ücretsiz sağlık almasını yeniden sağlayacağız. Ezenin ezilenin olmadığı bir Cumhuriyeti hep birlikte kuracağız. Burada bulunan herkese teşekkür ediyor. 25. Dönem Manisa Milletvekili Aday Adayıyım’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!