Soma Karaelmas Gazetesi

Başlarken İmam Hatip Biterken Hangi Okul?

Başlarken İmam Hatip Biterken Hangi Okul?
3.715 views
25 Nisan 2014 - 6:42

Soma İmam Hatip Lisesi yapılması planlanarak ihaleye çıkan 24 derslikli okulun bitince ne olacağı henüz netlik kazanmadı. Soma Anadolu Lisesi’nin önümüzdeki eğitim öğretim yılına burada başlayacağı söylentileri kulağımıza geliyor.
Soma Belediyesi tarafından Zafer mahallesine yapılan Soma Anadolu Lisesi’nin Sanayi Devlet Hastanesi altında yapımı devam eden okula taşınacağı söylentileri kulaktan kulağa yayılıyor.
Soma Belediyesi tarafından 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında tamamlanarak hizmete açılan Soma Anadolu Lisesi’nin taşınacağı söylentileri yayılmaya başladı. Sanayi Devlet Hastanesi altında yapılan ve bitmek üzere olan Soma İmam Hatip Lisesi olarak ihaleye çıkan okulun bulunduğu yere taşınacağı söylentileri okul içinde konuşulmaya başlandı. Soma Belediyesi tarafından Zafer mahallesi Ahmet Akşit Caddesi No:28 Adresinde 16 derslik olarak yapılan ve şu an 348 öğrencinin eğitim gördüğü okulun taşınacağı öğrencilerin ağızlarında dolaşıyor. Sanayi Devlet Hastanesi altında İmam Hatip Lisesi olarak ihaleye çıkan ve 24 derslikli olarak yapımı tamamlanmak üzere olan okulun bitmesi ile birlikte ne olacağı netlik kazanacak. Bir kaç ay öncesine kadar Linyit Lisesi’nin taşınacağı belirtilmiş, velilerin ve eski mezunların karşı çıkması ile bundan vazgeçilmişti.
Resmi açıklama yapan Kaymakam Bahattin Atçı ‘Böyle bir durum söz konusu değil. Öğrenciler ve veliler memnun ise bir sıkıntı yok. Eğer okuldaki derslik sayısı yeterli ise böyle bir durum söz konusu olamaz’ diyerek son noktayı koymuştu.
Şimdi ise Soma Anadolu Lisesi’nin taşınacağı söylentileri yayılmaya başladı. Edinilen bilgiye göre ; Soma Anadolu Lisesi’nden boşalacak yere  Soma Fen Lisesi taşınacak. Soma Fen Lisesi Soma Anadolu Öğretmen Lisesi’nin en üst katında 6 derslikte yaklaşık 100 öğrenciye eğitim veriyor. Soma Belediyesi tarafından yapılan Belkent Sitesi içinde bulunan blokların bir tanesi ise kız öğrencilere tahsis edilerek yurt olarak verilmişti. Erkek öğrenciler ise Anadolu Öğretmen Lisesi pansiyonunu ortaklaşa kullanıyorlardı. Buradan Soma Anadolu Lisesi’nin daha yakın olacağı ve tekrar yurt sorunu oluşmaması için böyle bir uygulamanın yapılmasının doğru olduğu belirtiliyor.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!