Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Başkan Ergene Sonun Başlangıcındadır

Başkan Ergene Sonun Başlangıcındadır
1.560 views
11 Eylül 2013 - 6:44

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu ‘9,5 yılını yatarak geçiren bir belediye başkanı son 6 ayda “bir şeyler yapıyor” görünmek için sonucunun nereye varacağı belli olmayan bir icraata bel bağlamış görünmektedir’ dedi.
CHP İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin Festival açılışında Belediye icraatlarından ziyade hükümet icraatlarını anlatmasının siyasi etiğe uymadığını belirterek başkan birleştirici olmaktan ziyade ayrıştırıcı bir konuşma yapmıştır’dedi.
Bayramoğlu yaptığı basın açıklamasında ‘Halkımız tarafından beklentisi Festivaller kermesler Soma’da ki gibi gelenekselleşmiş etkinliklerin her sene biraz daha gelişerek artan etkinlikler ile büyüyerek halkta yarattığı coşkuyu, kentlilik bilincini pekiştirerek, birlikte yaşamanın güzelliklerini ortaya koyarak çıkması gerekirken Soma’daki Karaelmas festivali her geçen yıl biraz daha sönükleşerek yok olma noktasına gitmektedir. Kültür ve Sanatla hiçbir alakası olmayan sanatçı konserinin kültür ve sanat bölümünü karşıladığı düşünülen panayır haline dönüşmüştür. Festivalin açılış günü olan Pazartesi günü sayın Belediye Başkanının yaptığı konuşma tam bir nezaketsizlik örneğidir. Farklı partiden olmalarına rağmen Soma Belediyesinin festivalini onurlandıran CHP ve MHP Milletvekillerine söz verme inceliğini gösteremeyen başkan yaptığı konuşma ile de birlik ve beraberliği pekiştirmek her düşünceden insanı bir birine yaklaştırıcı bütünleştirici bir konuşma yerine partisini öven kaba bir siyasi söylemi tercih etmiştir. Duble yollarla belediye icraatlarının ne ilgisi vardır. Hükümet icraatlarını övücü genel politikaya ilişkin partisini yüceltici konuşması siyasi etiğe uygun değildir.  Eğer milletvekillerine söz vermesi düşünülmüyor idi ise başkanın böyle bir konuşma yapmaya hakkı yoktur. Daha da traji komik olan olay şudur ki Sayın Özgür Özel tepkisini başkana ilettiğinde Başkanın verdiği cevap çok hazindir. Kendisi açısından ise çok üzücüdür. ‘Yerden göğe kadar haklısınız sayın vekilim. Ancak yerel seçim sürecinde aday gösterilmem noktasında benden böyle konuşma yapmam beklenmektedir. Böyle bir konuşma yapmaya mecburdum’ şeklindeki cevabı bir itiraf ve itirazların da haklılığını ispatlayan bir cevap olmuştur. Yakışmamıştır. Festivalin ruhuna uygun olmamıştır. Birleştirici olmaktan uzak, ayrıştırıcı bir konuşma olmuştur. Zaten başkanın konuşmasının aldığı alkışta bunun göstergesidir. Protokol tribünündeki üç beş partilinin dışında başkanın konuşmasınınhiç bir etkisi de olmamıştır. 9,5 yılını yatarak geçiren bir belediye başkanı son 6 ayda bir şeyler yapıyor görünmek için sonucunun nereye varacağı belli olmayan bir icraata bel bağlamış görünmektedir. Vekilimize verdiği cevaptaki çaresizlik sayın başkanın sonun başlangıcında olduğunu gösteren en büyük delildir. 2014 Mart ayında Belediye seçimlerini kazanacak olan CHP Kültür ve Sanat festivalinin nasıl olacağını inşallah tüm Somalılara gösterecektir.’dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!