Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Başkan Ergene; ‘Bayram Hızımızı Kesmedi’ Dedi

Başkan Ergene; ‘Bayram Hızımızı Kesmedi’ Dedi
3.091 views
17 Ağustos 2013 - 9:29

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene Bayram sonrasında çalışmaların kaldığı yerden devam edeceğini belirtti.

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene Bayram sonrasında çalışmaların kaldığı yerden devam edeceğini belirtti. Ergene Bayram tatili sonrasında yavaş yavaş çalışmaların başladığını açıkladı. Ergene Otogar’dan Katlı Pazaryerine, Bölge Isıtma Sistemi çalışmalarından Karayolları tarafından Soma Şehir yolunun asfaltlanmasına kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu.
Bölge Isıtma Sistemi ile ilgili olarak akıllara gelen soru işaretlerine Belediye Başkanı Hasan Ergene nokta koydu. Bayram sonrası Atatürk Caddesi üzerinde bölge ısıtma sisteminin çalışmalarının tekrar başladığını ifade eden Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Bölge Isıtma Sistemimiz kaldığı yerden devam edecek. Bir kaç gün içinde ekiplerimiz yine tüm gayretleri ile çalışmalarına başlayacaklar. Santral özelleşse bile bizin 30 yıllık bir sözleşmemiz var. 30 yıl boyunca fahiş fiyat artışı ve sıcak suyun kesilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Termik santralle 30 yıllık sözleşmemiz var ve fiyatta bağlanmış durumda. Fahiş artış yapma imkanları yok. 2 kuruştan biz kilowatsaatini alıyoruz. Bu yıllık olarak enflasyona göre formüle bağlandı. Bunun haricinde bir artış yapmaları da mümkün değil. Jeotermalde olduğu gibi Soma’da bir bölüm ısındı diğer bölüm ısınmadı gibi bir durumda söz konusu değil. Soma’da 2 boru var 1.borudan sıcak giderken diğer 2. borudan soğuk su evden çıkarak Termik Santrale geri dönüyor. Soma’da her bölümde aynı sıcaklığı almak mümkün. 300 derecede sıcaklık hep kalıyor. Bizde bu sıkıntı yaşanmaz’dedi.
Soma Belediyesi tarafından projesi hazırlanarak 3 boyutlu resimleri yayınlana Otogar’ın ihalesi 22 Ağustos’ta yapılacak. Soma Çevre yolu yanına yapılacak olan Otogar’ın ihalesinin kısa bir süre içinde yapılacağını belirten Ergene ‘İhalemiz kısa bir süre içinde yapılacak. Projesi hazır vaziyette olan Otobüs terminalimiz Soma’mıza yakışır bir vaziyette olacak. 15 dönümlük bir alan üzerine kurulacak olan Otogar’ın kısa bir sürede bitirilerek hizmete açılacağını tahmin ediyoruz. Otogarımız yeni çevre yolunun hemen bitişiğine yapılacak. Giriş ve çıkışlar Yavuz Selim Caddesi’nden sağlanacak. Yeni otogar 32 bin metre kare kapalı alan içersine 15 bin metre kare kullanım alanlı 2 katlı olacak. Üst katında yazıhanelerin bulunacağı Otogar Projesinde ayrıca 12 peron olarak tasarlandı. Ayrıca otogar içersinde otobüslerin konumlanacağı alanlar olacak. Köylere ve beldelere gidecek minibüslerde buradan kalkacak.’dedi.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Otogar’ın Çevre yolu yanına taşınması ile birlikte boşalacak yere Katlı pazaryeri yapılacak. Proje çalışmalarına başlandı. İzmir’den bir firma ile anlaşıldı. Çalışmalar Soma Belediyesi ekiplerimiz tarafından da takip ediliyor. Altı otoparklı, giyim ve gıda bölümleri farklı olarak 2 katlı olarak düşünüyoruz. Kullanılan pazaryerine de yeşil alan olarak düzenleme yapacağız.’dedi.
Karayolları tarafından Soma’nın şehir içi geçiş yolu olan Gazi Osman Paşa Caddesi asfaltı yapılacak Belediye Başkanı Hasan Ergene ihalenin 20 Ağustos’ta İzmir’de yapılacağını belirterek ‘Karayolları tarafından Bitümlü sıcak asfalt yapılacak. 20 Ağustos’ta İzmir’de ihalesi yapılacak. Karayollarının Soma’ya yapacağı bu yatırım 7-8 trilyonluk bir yatırım olacak. 3,5 km.lik yolun asfaltlanması ise Karayolları tarafından yapılacak. 60 cm kazıp yağmur suyu drenajı yapılacak. 20-25 cm kalınlığında asfalt atılacak. Gazi Osman Paşa Caddesi ve Hüseyin Özkılınç Caddesi asfaltlanacak.Çevre yolu tamamlanmış olsaydı bu yatırımı yapmayacaklardı. Soma şehir içi yolu kullanıldığı için yapmak durumunda kaldılar.’dedi.

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!