Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Başkan Erdem, “ Sadaka İstemiyoruz, Hakkımızı İstiyoruz”

Başkan Erdem, “ Sadaka İstemiyoruz, Hakkımızı İstiyoruz”
1.488 views
18 Kasım 2013 - 7:51

800 kişinin çalıştığı Darkale Uyar Madencilik’te yapılan incelemeler sonucunda maden sahasının yetersiz ve sağlıksız olduğu gerekçesiyle işveren tarafından kapatma kararının ardından işsiz kalacağını ve tazminat ve maaşlarını alamayacağını düşünen işçilere Milliyetçi Hareket Partisi Soma İlçe Teşkilatından Avukatlı destek geldi.
İşçinin “sakada değil işçinin hakkının istediğini” söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, işçilerin yanında olduklarını belirterek tahsis ettikleri Avukat Ümit Çakar ile işçileri bir araya getirdi.
Avukat Ümit Çakar, işçilere haklarını hukuksal yoldan nasıl arayacaklarını, tazminatlarının nasıl alacakları hakkında işçilere bilgiler verdi.
Parti binasında toplanan işçilere seslenen Başkan Vedat Erdem, “ İşçilerimizin tazminatı ödenene kadar bu işin peşini bırakmayacağız. Gerekirse kanunlar çerçevesinde yürüyüşte, eylemde yaparız. İşçimizin 1 kuruşu kalmayacak. Hangi maden işçisi olursa olsun aynı şekilde bundan sonraki sorunlarını yanında olacağız. Amacımız siyaset değil. Görevini yapmayan sendikalara ve sivil toplum kuruluşlarına sorumlu olan herkese sorumluluğunu hatırlatıyorum. Diğer siyasi partileri sendikaları göz ardı etmesin. Soma’da tek sahip çıkılması gereken maden işçisidir” dedi.
Erdem, “Tüm İslam âlemi için çok büyük önem taşıyan mübarek muharrem ayında,
Bu özel günde Yüce Allah (c.c.) on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kutsiyetini arttırmıştır.
On Güzel hediye sunan Yüce Yaradan’ ın güzellikleriyle dolu bu mübarek günlerde peygamberin göz bebeği torunu Hz. Hüseyin, yezid in zulmüne maruz kalmış ve şehit edilmiştir. Tüm İslam aleminin yüreğini parçalayan bu şehadet hiç unutulmamış ve alevi kardeşlerimizde bu günlerde 12 imam orucu tutarak bu acıyı ibadetle yad etmektedirler. Yezid  in zulmüne lanet okunan acının maneviyatla yoğrulduğu bu günlerde işçi emekçi madenci kardeşlerimize reva görülen tüm haksızlıklara bizlerde lanet okuyarak, sorumluları kayırmadan atlamadan her kim suçluysa bu konuda kamu oyunu aydınlatmak ve ezilenin yanında olmak adına yezid in zulmüne karşı duran Hz. Hüseyin’ i örnek alarak karşı durmaya Mhp olarak yemin ettik.
Saygı ve sevgilerimizle tüm halkımızın mübarek muharrem ayını ve Alevi Bektaşi kardeşlerimizin de eda ettikleri 12 imam orucunun Yüce Yaratıcı katında kabul görmesi dileklerimizle kutluyoruz ve birliktelik için kol kola olmayı ümit ediyoruz” dedi.

DSC_8620.jpg

DSC_8616.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!