Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Başkan Ayan Güven Tazeledi

Başkan Ayan Güven Tazeledi
1.488 views
03 Şubat 2014 - 8:34

Soma Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Genel Kurulunu Yaptı.
Soma Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. 310 üyenin oy kullandığı genel kurulda üyelerin tamamının güvenoyunu alan ve uzun yıllardan bu yana başkanlık görevini başarıyla sürdüren Ali Ayan, yeniden başkan seçilerek, güven tazeledi.
Soma Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen genel kurula AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı Recai Berber, CHP Manisa Milletvekili ve Manisa Belediye Başkan Adayı Özgür Özel, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, AK Parti Soma İlçe Başkanı Av. M. Ali Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, CHP Soma Belediye Başkan Adayı Bahri Yılmaz, MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, MHP Soma Belediye Başkan Adayı Oğuz Belgül, belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve esnaf temsilcileri katıldı.
Kongrenin divan başkanlığını, verilen önerge ile Esnaf ve Sanatkarlık Kredi Kefalet Kooperatifi Manisa Bölge Birliği Başkanı Recep Çınar, üyeliklerini ise Hüseyin Kütük ile Musa Kurt yaptı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede, Soma Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Ayan, yönetim kurulu faaliyet raporlarını okuyarak kooperatif hakkında bilgiler verdi.
Ayan, “ Sermayelerimiz yeterlidir. Maddi durumu iyi olan Kooperatiflerde K.Risk fonu kesintisi konusunda yeni formüller aranması mümkündür. 2013 yılı bütçesinde 635.000.00 TL öngörülmüş, gerçekleşen gelir ise 999.911.00 TL olarak sonuçlanmıştır. Kooperatifimiz 2013 yılını mevduatını yükselterek, giderlerini azaltarak ver karı yükselterek kapatırken geçen yıl %4,04 olan takip rakamının %10,17’ye çıkmasına engel olmamıştır” dedi.
“Esnaf Sayımız Azalıyor”
  Soma’nın esnaf sayınını azaldığını dile getiren Başkan Ali Ayan, “2010 yılında Manisa genelinde 48.750 esnaf vardı. 2014 yılında ise bu rakam 41.580’ne düştü.
Somamızdaki esnaf sayımız ise, 2010 yılında 3120 iken bu rakam 2014 yılında 2533 esnafımız ise esnaf sayımızın düştüğü gözler önüne sergilenmiş oldu” dedi.
“Esnaflarımız Ticaret Yapabilirlerse Hayat Bulacaklardır”
    Ardından söz alan CHP Soma Belediye Başkan Adayı Bahri Yılmaz, “ Somamızda Süper Marketlerin artıyor olması küçük esnafımızın ticari yaşamlarını gün günden sekmeye uğratmaktadır. Bunun bertaraf edilmesi için Meclisimizin gerekli önlemlerini alması gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Çünkü esnaflarımız ticaret yapabilirlerse hayat bulacaklardır” şeklinde konuştu.
“Soma Esnaflarımızdan Gelen Şikayetler Askeri Düzeydedir”
   Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene “Soma halkından ve Soma esnaflarımızdan gelen şikayetler askeri düzeydedir. Dönem dönem bazı esnaf arkadaşlarımızla kaldırım işgali konusunda sorunlarımız oluyor. Bu konuda esnaf arkadaşlarımızın bizlere destek olmalarını rica ediyorum. Soma Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifimizin mali yapısıyla oldukça güçlü olduğunu bizlere gösterdi. Böylesi başarılı bir yönetim şeklini başta Başkan Ali Ayan olmak üzere yönetim kurulu üyelerini kutluyorum” diyerek, Soma’ya yapılan ve yapılacak olan yatımlar hakkında bilgiler verdi.
CHP’li Özel’den İktidara Sert Tepki
   CHP Manisa Milletvekili ve Manisa Belediye Başkan Adayı Özgür Özel, “ Alış-veriş merkezleri Dünyanın hiçbir yerinde şehir içine konulmaz. Bunları şehir içine koymak, büyük alış-veriş merkezlerini esnafın burnuna dayamak esnafın kıt kanaat kaynattığı çorbaya yurt dışındaki büyük fonların koca bir kaşık atmasını savunmaktır. Buna karşı çıkıyoruz, buna isyan ediyoruz, bunun düzeltilmesini bekliyoruz” dedi.
Özel, “Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında iktidara şöyle tepki verdi; Savcıları idareye bağlarsanız, 5 bin Polisi görev yerini teker teker değiştirirseniz ve ikinci dalgada işin kime geleceğini bilip bu işin ucu bana uzanabilir sözünü de sarf ederseniz Ülkede yargı ve yargı bağımsızlığını ayaklar altına alırsanız artık yolsuzlukla mücadele etmeyi ağzınıza alamazsınız” şeklinde konuştu.
Berber,“Babamızın Oğlu da Olsa Sonuna Kadar Gideriz”
     CHP Manisa Milletvekili ve Manisa Belediye Başkan Adayı Özgür Özel’in ardından konuşma yapan AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı Recai Berber, CHP’li Özel’in konuşmalarını cevapsız bırakmayarak,“Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında hükümetimiz soruşturmanın sonuna kadar gitmiştir. Başbakanımızın ifadesiyle, bu babamızın oğlu da olsa sonuna kadar gideriz. Bu konuda bizlere bir şey söyleyecek olanlar önce yakın tarihlerine bir baksınlar” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Başkan Ayan ile Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Demirci, Emin Kurban, Hayati Uzun ve Mehmet Ata Alparslan, güven tazeledi.

DSC5939.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!