https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Bakan Müezzinoğlu’nun Soma Ziyareti

Bakan Müezzinoğlu’nun Soma Ziyareti
1.281 views
03 Nisan 2017 - 7:43

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu hafta sonu Soma’daydı. Müezzinoğlu, “16 Nisan’da gençler Soma’da dananın kuyruğunu kopartacaksınız. Çok motive bir Soma gördüm. İnşallah sonuçlar da sizi alkışlayacağımız, sizinle gurur duyacağımız %70’in üzerinde oy alacaksınız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu hafta sonu Soma’ya gelerek, Batı Trakya Derneğin geleneksel kahvaltı programına katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Batı Trakya Türkleri Derneği Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk, Batı Trakya Türkleri Derneği Soma Şubesi Mehmet Akın, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sultan Çoban, partililer ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Soma Şubesindeki programa katılan Müezzinoğlu, Soma’da 4 yıl önce yaşanan maden faciasındaki, “maden şehitlerini” rahmetle andığını bildirdi.

Müezzinoğlu, “Bundan 4 yıl önce Soma’da çok acı bir maden kazası yaşadık ve 301 maden şehidimiz oldu. Rabbim maden şehitlerine rahmet eylesin, ailelerine sabırlar versin. İş kazaları anlamında ülkemizin sıkıntılarını minimize edecek iş sağlığı ve güvenliği anlamında daha güvenli ortamları birlikte oluşturabileceğimiz süreçleri de vesile olmayı rabbim bana nasip etsin” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması sürecinde hayır cephesinde iki grubun bulunduğunu belirterek, “Birisi FETÖ, PKK, Avrupa’daki bazı ülkeler gibi Türkiye’nin gelişmesini istemeyen, farklı hesapları olan düşmanlarımız.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması sürecinde hayır cephesinde iki grubun bulunduğunu belirterek, “Birisi FETÖ, PKK, Avrupa’daki bazı ülkeler gibi Türkiye’nin gelişmesini istemeyen, farklı hesapları olan düşmanlarımız. Diğer tarafta mevcut sistemin rahatlığına alışmış, millete güvenemeyen, kontrolü vesayet odaklarına veren anlayış. Bu anlayışın öncülüğünü büyük oranda ne yazık ki CHP yapıyor.” dedi.

Balkanlarda son 150 yılda büyük acılar yaşayanların “kan kusup kızılcık şerbeti içtim” dediğini, geleceğe umutla baktığını, bu milletin büyük ve asli unsuru olmaktan hiçbir şey kaybetmediğini belirten Müezzinoğlu, Balkanlardan gelenlerin sorunlarıyla ilgili çalıştaylar düzenlediklerini, vatandaşlık, çalışma izni gibi konularda çözümler sağladıklarına değindi.

16 Nisan’da Soma’da dananın kuyruğu kopacak”

Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler Ak Parti Soma İlçe Teşkilatında partililerle biraya geldi..

Müezzinoğlu, “Çözüm üretmemiz gereken yalnız denklikle ilgili, üniversitelerdeki kayıtlarla ilgili süreç var. Önümüzdeki 1 ay içinde artık Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı çocuklarımızın statüsü neyse Balkanlardaki her kardeşimizin evladının statüsünün o olmasının zeminini hazırlıyoruz.” dedi.

Balkanlarda nereye gidilirse gidilsin Türkiye’nin güven adresi olarak görüldüğüne dikkati çeken Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Önümüzde bu ülkenin kaderiyle, geleceğiyle ilgili bir referandum var. Bu referandumda diyoruz ki milleti merkeze alan, milletin hak ve hukukunu önceleyen yönetimler Türkiye’yi muassır medeniyetler üzerine taşısın. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletin’ sözü özde olsun diyerek yeni bir döneme giriyoruz. Milletin hayallerinin, umutlarının öncülüğünü yapan bir dönemin arifesindeyiz. Birilerinin ikide bir milli iradeye müdahale edemediği, millete bedel ödeterek kendilerinin sefa sürdüğü dönemler geride kalacak.

Fitne üretmeye çalışıyorlar. ‘ Recep Tayyip Erdoğan kendi için istiyor’ diyorlar. Ben bu cümleyi 20 yıl önce duydum. O zaman da rahmetli Özal için ‘Özal kendisi için istiyor, diktatörlük kuracak’ diyorlardı. İnsanlar fani, milletler, devletler bakidir. Milletimizin devletimizin baki olmasını, al bayrağımızın güçlü dalgalanmasını istiyoruz. Yanlış yapan olduğu zaman millet onları, partilerini tarihten sildiği gibi yine tarihten siler.”

İki grup ‘hayır’cı bulunduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, “Biri FETÖ, PKK, Avrupa’daki bazı ülkeler gibi Türkiye’nin gelişmesini istemeyen, Türkiye Cumhuriyeti devleti üzerinde farklı hesapları olan düşmanlarımızdır. Bunlar hayırcılık yaparak Türkiye’nin kendileriyle rekabet etmesini istemiyor. Diğer taraftan mevcut sistemin rahatlığına alışmış, millete güvenemeyen, kontrolü vesayet odaklarına veren anlayış. Bu anlayışın öncülüğünü büyük oranda ne yazık ki CHP yapıyor.” diye konuştu.

-“8 milyon genç var”

Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’de 18-24 yaş grubunda 8 milyon gencin olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Bu ülkenin potansiyeli Bulgaristan, Yunanistan’ın nüfusu kadar. Onlara diyoruz ki muhtar olmaya bile hakkın yok. Daha önce Sayın Erdoğan’a demişlerdi bunu. Niye korkuyorsunuz bu gençlerden. Oy verirken ‘bana inan, güven, oy ver’, kendi talip olduğu zaman ‘sen anlamazsın sen daha çocuksun.’ Gençler arasından yeni Recep Tayyip Erdoğanlar’ın çıkmasını istiyoruz. CHP niye hayır diyor, yeni Kılıçdaroğlu çıkacak, partinin başına bela olacak.”

16 Nisan’da gençler Soma’da dananın kuyruğunu kopartacaksınız. Çok motive bir Soma gördüm. İnşallah sonuçlar da sizi alkışlayacağımız, sizinle gurur duyacağımız %70’in üzerinde oy alacaksınız” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!