https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Bahar’ın gelişi EML’de kutlandı

Bahar’ın gelişi EML’de kutlandı
995 views
22 Mart 2017 - 8:18

Soma’da Baharın gelişi Nevruz Bayramı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde kutlandı. Nevruz ateşini yakan Ak Parti Kit Komisyonu Başkanı Aydemir Gençleri siyasette görmek istediklerini belirtti.

 

Nevruz Bayramı kutlamaları Ak Parti Manisa Milletvekili ve Kit Komisyonu Başkanı Uğur Aydemir’in katılımı ile Endüstri Mesleki Lisesi bahçesinde yapıldı.

Türk Topluluğu bayrakları ve dilleri eşliğinde Nevruz Bayramı kutlanmasının ardından, Okul Müdürü Samih İli kısa bir açılış konuşması yaptı.

İli ‘Kış mevsiminin ardından gelen baharın ve doğanın yeniden dirilişini simgeleyen bu haftada, sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. 21 Mart Türk Dünyası ve toplulukları haftası, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kardeşçe ve barışın içinde bir arada yaşama arzusunun dayanışma ve yardımlaşma duygularının coştuğu bir gündür.

Bu hafta yanlızca Doğanın uyanışı değil, Türk Milleti’nin uyanışı ve coşkulu ilerleyişinin sembolüdür. Bu gün yakılan Nevruz ateşinin Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzurum’da başlatıp, Anadolu’da yaktığı bağımsızlık ateşi gibi dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan Türklerin, birliğini ve beraberliğini sağlamasını temenni ediyor, Atalarımızdan aldığımız miras ve güçlü gelenekle aynı şekilde bugün de, haklının ve mazlumun yanında olan güçlü bir ülkenin ferdi olarak Türk Dünyası ve Toplulukları Haftasını en içten duygularımla kutluyorum’dedi.

‘Sizleri siyasette görmek istiyoruz’

Ak Parti Manisa Milletvekili ve Kit Komisyonu Başkanı Uğur Aydemir Gençlerin Nevruz Bayramını kutlayarak nasihatte bulundu.

Aydemir’ Bugün gençlerimizle beraberiz. Sizler böyle dimdik durduğunuz sürece bu bayrağı Allah’ın izni ile hiç kimse indiremeyecek. Bu bahçelerden bizlerde geçtik, bizlerde top oynadık, bugün nöbet sizde, yarın öbür gün bizden daha üst noktalarda sizler olacaksınız. Ak Parti hükümeti olarak sizlere önem veriyoruz.  Eğitime çok önem verdiki vermeye de devam edeceğiz. Çünkü biz şunu biliyoruz ki bizim madenimiz, doğalgazımız, petrolümüz yok. Etrafımız düşman çemberi ile çevrili, adeta Türkiye’nin üstüne çullanmak Türkiye’ye diz çöktürmek için fırsat kolluyorlar. Türkiye’nin neyi var diye baktığımızda çok kıymetli gençleri var. Avrupa ile mücadele edebilmemiz için, Nitelikli kişiler olmanız için sizleri çok iyi yetiştirmemiz lazım. Okullarımızda fiziki altyapıları tamamen bitirdik, sizlerin daha iyi eğitim alabilmeniz için ne eksik varsa gidermeye çalışıyoruz. İktidar olduğumuz günden bu yana bütçedeki en büyük payı Eğitime ayırıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bizleri yarınlara taşıyacak ve yarınlarda da bu bayrağı en yükseklere çıkaracak sizlersiniz. Bunun mücadelesini veriyorz ve vermeye de devam edeceğiz. Türk büyükleri tarihlerine baktığımızda çok büyük zorluklarla bugünlere geliyoruz. Tarihimizde hiç kimse bu millete diz çöktürmemiş. Bundan sonra da diz çöktüremeyecek. 15 Temmuz’u hep birlikte yaşadık. Siz gençler sayesinde bu ülkeyi düşmanlara teslim etmedik. Şimdi önümüzde 16 Nisan var. Nasıl bugün nevruzu baharın dirilişini kutluyorsak, 16 Nisan’da da Türkiye’nin yeniden dirilişini kutlayacağız. Avrupa bir oldu, beraber oldu üzerimize geliyor. Yedi düvel ile mücadele ediyoruz. Uyanık olmanız, bunun farkında olmanız lazım. Uyumaya vaktimiz yok.  Buradan Milli Eğitim Müdürlerine de söylemek lazım. Artık Ali top oyna, Ali Uyu, Kalk, ip atla dönemi bitti, Artık Ali uyan, çok çalış dönemi başladı. 16 Nisan’da Büyük Türkiye’nin kutlayacağız. 18 yaşındaki gençlerimiz vardır aranızda, bizler artık hem eğitim almanızı hemde siyasette olmanızı istiyoruz. Siyasetle 18 yaşında tanışmanızı istiyoruz, hem seçmenizi hemde seçilmenizi istiyoruz. Büzü yönetmek için talipli olmanız lazım. 16 Nisan’da size bu yolu açıyoruz. Bunun için donanımlı olmanız lazım, eğitimli, eğitimi en üst seviyeye çıkartmanız lazım. Eğitim için daha çok zaman ayırın. Daha çok çalışarak, avrupa’da Türkiye’yi lider yapmanız lazım. Biz sizlere güveniyoruz’dedi.

Öğrenciler tarafından Nevruz Bayramı ile ilgili şiirler okundu.

Boyanmış Geleneksel Nevruz Yumurtaları katılanlara dağıtıldı.

Atlar eşliğinde sahneye çıkan gençler tarafından Türküler söylendi.

Çuval ve halat çekme yarışı sonrasında Halk Oyunları gösterileri göz doldurdu.

Gaz Altı Kaynakçılık kursunu başarı ile bitirenlere başarı belgeleri verildi.

Nevruz ateşinin yakılmasının ardından örste demir dövüldü.

Nevruz ateşinin üzerinden öğrencilerin atlaması ile birlikte program sona erdi.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!