https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Az Veren Candan, Çok Veren Maldan…

Az Veren Candan, Çok Veren Maldan…
2.155 views
17 Şubat 2016 - 9:01

Hayırlı haftalar dilerim Sevgili Somalılar.
Geçen hafta iş yoğunluğum sebebiyle köşeme yeni yazı yollayamadım. Çarşamba günleri yazdığımı bilen nice takipçim, gazete almış fakat yazımı göremeyince üzülmüşler , telefon ederek ve mesaj atarak ilettiler bana .O halde kaldığımız yerden devam edelim bu hafta…
Geçen haftaki yazımı okuyanlar hatırlayacaklardır, yazımda Ankara’da olduğum dönem bir kandil günü arkadaşımla helva yapıp,komşulara dağıtmaya gittiğimizden ve bize kapıyı açan çok az kişinin olduğundan üzülerek bahsetmiştim. Yazımı okuyunca Somalı bir grup tatlı hanım teyze , gidelim tanışalım şu avukat kızla, gösterelim yanılmadığını, Soma’da hala komşuluğun, sevecenliğin var olduğunu diye düşünmüşler ve girmişler mutfağa.Hukuk Büromun zili çaldı,kapıyı bir açtık ki,ellerinde helvalar, börekler , ikramlar olan güler yüzlü tatlı teyzeler gelmiş.Buyur ettim ,tanıştık, hal sohbet ettik.Özellikle Asiye teyze’nin yaprak sarması enfesti. Ufak çaplı bir hanım günü yapmış olduk.Hepsinin ellerine ve de yüreğine sağlık.Köşe yazarlığı güzel yüreklerle bağ kurmaya vesile oluyor, okurlarla işte böyle birebir; ruhu doyuruyor…
Bu haftaki yazımın başlığı da tam olarak, bu hanım teyzelerin gelişi ile başladı. O yüzden başlığım ‘Az veren candan, çok veren maldan’ oldu. Hakikaten az veren ama candan gelen bu güzel ilgi ; beni çok mutlu etti çünkü beklentisiz ve samimiydi.
‘Çok veren’ kısmında ise bu hafta köşeme konu olan kişi Turgutalpli hayırsever Fehmi Nalbant olacak. Kimdir bu yüreği geniş insan? Geçen hafta Soma’nın tüm yerel gazetelerinde haber yapıldığı üzere,Turgutalp’te Özel Fer Tıp Merkezi arkasında bulunan 6 bin 112 metrekarelik arsasını İmam Hatip ortaokulu yapılması şartıyla,bağışladı 84 yaşındaki Fehmi dedemiz. Bağış yaptığı yer çok güzel bir konumda.Bağış niyeti de ayrıca güzel. Eğitime, İmam Hatip ruhuna desteği için, böylesine anlamlı bir bağış yaptığı için köşemden bizzat ben de teşekkür ediyorum Fehmi Dedemize.
Baba tarafından Turgutalpli bir Pomak’ım.Buradan Tüm Pomak Köylülere de sevgilerimi sunuyorum. Fehmi dede böylesine büyük bir bağış yapınca , sordum soruşturdum kendisini, tanımak istedim, öyle güzel hayırları var ki size de tanıtmak istedim. Belki nice Fehmi Dedemiz vardır bir hayır da ben yapayım diyen ve belki ben buradan teşvik ederim, belli mi olur.
Hayırsever Fehmi Dede, Turgutalp’e ve Soma’ya nice bağış ve yardım yapmış saygıdeğer bir insan.Turgutalp’te Nalbant Camii’ne lojman , lavabo ve tuvaletleri yaptıran kişi Fehmi Dede. Caminin imamı, şuan onun yaptırdığı lojmanda kalıyor.Nice insan , onun yaptırdığı lavabolarda abdest alıyor.Yine Turgutalp’te Yukarı Camii diye bilinen camiye kalorifer yaptırmış.İbadet etmeye gelen vatandaşlar ,onun bu hayrı sayesinde ısınıyor. Hangi birini saymalıyım hayırlarının bilemiyorum.Bilmediğimiz nice hayrı da vardır muhakkak Fehmi Dedenin , Allah kabul etsin.
Benim gibi, nice okurun da canı gönülden sevgisini kazandın Fehmi dede.Allah bir evlat vermemiş belki ama; bak nice evlat dua ediyor hayırların sebebiyle sana…
Soma Kaymakamlığı’nda Fehmi Dede’nin yaptığı bu bağış için geçen hafta, Sayın Kaymakam Ahmet Altıntaş’ın,Belediye Başkanımız Hasan Ergene’nin, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici’nin ve Tapu ve Mal Müdürlerinin katılımı ile bir bağış protokol töreni düzenlendi. Fehmi dedeye bir plaket verildi.Öyle sevinmiş ki Fehmi Dede,bana kıymet gösterdiler ve bir ayna hediye ettiler diyor, parlayan plaketi için. Demek ki az veren de candan, çok veren de candan olabiliyormuş.
O halde candan ve de sağlıcakla kalın…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!