Soma Karaelmas Gazetesi

Avdan Mahallesi’nin Yeni Sondajına İnceleme

Avdan Mahallesi’nin Yeni Sondajına İnceleme
683 views
28 Temmuz 2017 - 8:44

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Soma ilçesine bağlı Avdan Mahallesi’ne kazandırılacak sondaj alanında incelemelerde bulundu.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelinde mahalleleri yeterli suya kavuşturacak çalışmalara imza atmasının yanı sıra sıra ileriki yılları da göz önüne alarak çalışıyor. Bu kapsamda, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Soma ilçesine bağlı Avdan Mahallesi’ne yedek içme suyu sondajı kazandırmak için çalışmalarına başladı. İlçeye bağlı Turgutalp Mahallesi’nde yenilenen eski içme suyu hattı sayesinde su sıkıntısı ortadan kaldırılan Avdan Mahallesi, yedek sondajına kavuşmak için gün sayıyor. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay da mahalleyi ziyaret ederek sondaj açılmaya başlanan noktada incelemelerde bulundu. Aslay’a, Manisa Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon İşleri Şube Müdürü İbrahim Yıldırım, MASKİ İlçe Şefi Sıtkı Konyalı ile Yatırım ve İnşaat Dairesi Şube Müdürlerinden Uğur Topkaya eşlik etti.

“Bizlerle ilgileniyorlar”

Avdan Mahalle Muhtarı Sait Sarıkaya, “Su konusunda sıkıntımız vardı. Şuan sıkıntılarımız aşıldı. Mahallemize ek bir sondaj kuyusu açılıyor. Kuyumuz açıldıktan sonra inşallah her şey daha iyi olacak. Başvurumuzu yaptık. MASKİ ekipleri anında geldi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’dan Allah razı olsun. Bizlerle ilgileniyorlar” dedi.

“Hemşerilerimizin içi rahat olsun”       

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, il genelinde su sıkıntısı yaşanmaması için uğraş verdiklerini ifade ederek, “Soma ilçemizin Avdan Mahallesi’ne yeni bir sondaj kuyusu kazandırmak için iş makinelerimizi gönderdik. Turgutalp mahallemizde yenilediğimiz ve çapını büyüttüğümüz hat sayesinde Avdan Mahallesi’nin içme suyu sıkıntısını da ortadan kaldırmıştık. Mahallemize bir ek sondaj kuyusu kazandırmak için çalışmamız başladı. Mahallemize de bir ziyaret gerçekleştirip mahalle muhtarımızla istişarelerde bulunduk. Hayırlısıyla sondajımızda yeterli suya ulaşacağız” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!