https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Avdan Beldesi4 Yılda Gelişti

Avdan Beldesi4 Yılda Gelişti
1.293 views
26 Mart 2014 - 8:11

Avdan Belediye Başkanı Sabır Tuna göreve geldiği günden bu güne kadar yaptığı çalışmaları anlattı. Avdan’ın 1 Nisan’dan itibaren mahalleye çevrilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Tuna 2009 yılı ile 2013 yılı içinde yapılan çalışmaları detaylı bir biçimde anlattı.
Avdan içinde tamir bakım ve tarım yollarında stabilize, Kilit parke taşları, tarımsal yol, asfalt yaptıklarını sözlerine ekleyen Başkan Tuna ‘Yol Yapımları toplamda;  10,5 km. tarımsal yollar dozer, greyder ve kepçe ile açılıp mekanik malzeme serilerek stabilize yol yapılmıştır. Mahallelerimizdeki cadde, sokak ve meydanlarımızda 285 ton soğuk asfalt, 8500 m2 1.kat satih asfalt, 7000 mt. bordür, 17800 m2 kilitli parke, 1500 m2 renkli prizma taşı ile uygulama yapılmıştır. 2009 yılında; Yukarı Avdan ile Bubeyler Mesire Alanı arası 1,5 km. ve Yukarı Avdan ile Kozanlı arası 2 km mekanik malzeme serilerek stabilize yol yapılmıştır. Mahallelerimizdeki asfalt yol yapım, tamir ve bakımları için 100 ton soğuk asfalt kullanılmıştır. 1550 m2 kilitli parke ve 500 mt. bordür ile Işık Sokak taş döşenmiştir. 2010 yılında; Durakman 500 mt. ve Bağaltı 500 mt. tarımsal yolları dozer ve kepçe ile açılarak Yukarıdere, Ortadere ve Eşmeönü tarımsal yolları dahil olmak üzere mekanik malzeme serilerek stabilize yol yapılmıştır. Mahallelerimizdeki asfalt yol yapım, tamir ve bakımları için 50 ton soğuk asfalt kullanılmıştır. 3000 m2 kilitli parke ve 1000 mt. bordür ile Nergiz Sokak taş döşenmiştir. 2011 yılında; Eğribük tarımsal yolu 500 mt. kepçe ile açılarak Çiftlikyolu tarımsal yolu 1 km. dahil olmak üzere mekanik malzeme serilerek stabilize yol yapılmıştır. Mahallelerimizdeki asfalt yol yapım, tamir ve bakımları için 30 ton soğuk asfalt kullanılmıştır. 4000 m2 kilitli parke ve 1250 mt. bordür ile İstiklal, Fatih ve Yıldırım Caddeleri ile İnar, Ilıca, Eğitim, Arslan, Gül ve Afacan Sokaklarının devamına taş döşenmiştir. 2012 yılında; Kocakır tarımsal yolu 500 mt. kepçe ile açılarak Kasındere tarımsal yolu 1 km. dahil olmak üzere mekanik malzeme serilerek stabilize yol yapılmıştır. Mahallelerimizdeki asfalt yol yapım, tamir ve bakımları için 25 ton soğuk asfalt kullanılmıştır. 5250 m2 kilitli parke ve 2250 mt. bordür ve 500 m2  prizma taş ile Fevzi Paşa Caddesi kaldırım ile Can, Yayla ve Kalemli Sokaklarının devamına taş döşenmiştir. 2013 yılında; Eski Avdan tarımsal yolu 1 km. kepçe ile açılarak Ortayol tarımsal yolu 2 km. dahil olmak üzere mekanik malzeme serilerek stabilize yol yapılmıştır. Anafartalar Caddesinde 2500 m2 ve Fevzi Paşa Caddesinde 6000 m2 1.kat satıh asfalt yol yapımı ile Mahallelerimizdeki tamir ve bakımları için 80 ton soğuk asfalt kullanılmıştır. 4000 m2 kilitli parke ve 2000 mt. bordür ile Aşağı Avdan Kabristan önü Mehmet Akif Ersoy Caddesi ile Yonca, Maden, Çağlayan, Cami, Eğitim Sokaklarının devamına ve Yukarı Avdan Musalla Taşı meydanı ile Kabristan yolu ve Kuba, Yeni ve Merkez Cami avlu içleri 1000 m2  prizma taş döşenmiştir.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!