Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Avcılar, Madenci Çocukları İçin Hedef Aldı

Avcılar, Madenci Çocukları İçin Hedef Aldı
1.345 views
04 Ağustos 2014 - 7:43

Soma’da 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği maden faciası sonrası, facia ile sarsılan maden şehitlerinin çocuklarına Anaokulu yapılması için “Türkiye Kurşun Atış Yarışması” Soma’da gerçekleştirildi.
Maden şehitleri ve yapılacak Anaokulu için Türkiye Kurşun Atış Yarışması Soma’da yapıldı. Soma Kara ve Su Avcılar Derneği’nin organize ettiği yarışma Soma Yırca poligonunda yapılıyor.Atış yarışmasına Soma, belde ve köylerin yanı sıra çevre ilçelerden gelen avcılar da katıldı.
Maden şehitleri ve yapılacak Anaokulu için Türkiye Kurşun Atış Yarışması Soma’da yapıldı. Soma Kara ve Su Avcılar Derneği’nin organize ettiği yarışma Soma Yırca poligonunda yapıldı.Atış yarışmasına Soma, belde ve köylerin yanı sıra çevre ilçelerden gelen avcılar kıyasıya yarıştı.
Soma Kara ve Şu Avcılar Derneği Başkanı Timur Aka, “Türkiye Kurşun Atış Yarışması’ndaki asıl amaç, bir yarışmadan ziyade Soma’ya bir anaokulu kazandırmak. Bu yarışma madenci çocukları için yapılacak bir anaokulu için toplanan gelir oraya aktarılacak. Avcılarımızdan bağış yapmalarını bekliyoruz” dedi.
Timur Aka, “İlçemizde yaşanan bu maden faciası olayından sonra Federasyonumuz bizi taziyeye gelerek, Soma için bir şey yapmak istediklerini söylediler. Bununla ilgili bizde Soma için ne yapabiliriz ve ne gibi açık var diye Soma Kaymakamımız M.Bahattin Atçı ile görüştük.Milli Eğitim Müdürümüz Soma’da anaokulu ihtiyacı olduğunu söyledi. Bizde genel anlamda Türkiye Kurşun Atış Yarışması düzenleyelim.Bu yarışmada kampanyanın startını verelim. Sadece bu yarışmadan gelecek gelirle olmayacak anaokulu.Kaymakamlık ve Milli Eğitim bünyesinde Ziraat Bankası Soma Şubesi’nde bir ortak hesap açtırdık. Bu hesaba para toplayalım istiyoruz. Hedefimiz 700- 50 bin civarında. Silah Sanayicileri İş Adamları Derneği’nin 300 ila 500 bin gibi bir sözü vardır. Geri aklan kısmı da biz tamamlayalım istedik. Türkiye Avcıları olarak bu yarışmanın Soma’da düzenlenmesi daha mantıklı bulundu.Türkiye’de yapılan bütün yarışmaların hemen hemen gelirleri Soma’daki hesapta toplanacak. Türkiye Avcıları Maden Şehitleri Anaokulu olacak. Soma’ya bir anaokulu kazandırmış olacağız. 130 bin tane belgeli avcımız var. Avcılarımızdan bu konuda destek bekliyoruz” dedi.
Gün boyu süren atışlara büyük ilgi gösterildi. Yarışma sonunda dereceye giren avcılara av tüfeği, havalı tüfek, avcı pantolonu ve avcı yeleği gibi çeşitli hediyeler verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!