https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Atçı ve Ergene’den Naciye Evren’e Müjdeli Haber

Atçı ve Ergene’den Naciye Evren’e Müjdeli Haber
3.791 views
27 Kasım 2013 - 8:15

Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Naciye Evren İlköğretim Okulundaki Öğretmenler Günü kutlamasına katıldı. Kaymakam Atçı ve Belediye Başkanı Ergene öğretmenlere, Öğretmenler Günü hediyesi olarak 24 derslikli ek bina yapım çalışmalarının kısa süre içinde başlayacağının müjdesini verdi.
Kaymakam M. Bahattin Atçı ve Belediye Başkanı Hasan Ergene, Naciye Evren İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Mandacı, Okul Aile Birliği Başkanı Şule Doğan, Yönetim Kurulu üyeleri ve öğretmenlerin katılımıyla yapılan program da Naciye Evren İlköğretim Okuluna yapılacak olan 24 derslikli ek bina yapım çalışmalarının en kısa zamanda başlayacağının müjdesini verdi.
Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, “Okul aile birliği bu konuyu aktif olarak gündemimize getirdi. Ayrıca Belediye Başkanımız çok sağ olsun büyük kısmı yani temel kısmını üslendi binanın büyüklüğüne  bakılırsa büyük bir görev. Aynı zamanda köylere hizmet götürme  birliğinden bir kaynak  sağlamaya çalışacağız.Dün Milletvekilimiz Hüseyin Tanrıverdi ilçemizdeydi sayın milletvekilimizin bu konuyla  ilgili bir beyanatı da vardı.Dün bu konuya deyindik. Belediye başkanımızın  başlayacağını bildiği  için “bende bir kaynak sağlamaya çalışacağım” dedi. İnşallah böyle bir şey gerçekleşir.Vali bey  ile görüştük.  Vali bey “il özel idareden bir kaynak sağlarız” demişti  ama  özel idare Mart ayında tasfiye oluyor.Onun yerine  atanacak müdürlükte  şuanda  net bir şey yok. Yani el ele vererek belediyemiz öncülüğünde bu okulumuzun bahçesine yapılacak ek bina yapımının bir an önce başlatılması için çalışmalara başladık. Önümüzdeki günlerde havalar da müsaade ettiği takdirde kazım işlerine başlayacağız” dedi.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “Okulun zemin etütleri yapılacak. Arkasından temel sistemi kesinleşince hemen kazıya başlayacağız. Geçiş dönemindeyiz şuan. Okul yapmak kolay. Eskisi gibi değil, yani aynı anda bir çok okulun inşaatını yürüyor. Köylere Hizmet Götürme Birliği kendi başına bir okul yapıyor. Bakanlık bütçesinden bir Fen Lisesi binası için hazırlıklar onun projeleri geldi. Belediye de ihale aşamasında. Ama geçiş döneminde olduğumuz için malumunuz Büyükşehir Belediyesi oluyor Manisa. Özel İdareler malları, mülkleri, bütçeleri neyse Büyükşehir belediyesine devroluyor. Okul yatırımlarını yatırım izleme ve koordinasyon merkezi herhalde gerçekleştirecek. Adı kurulmadı yani 30 Mart itibariyle işleyiş açısından çok şey değişecek” dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!