Soma Karaelmas Gazetesi

Atatürk’ün Evinden Soma’ya Toprak

Atatürk’ün Evinden Soma’ya Toprak
1.203 views
11 Kasım 2014 - 9:12

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği tarafından Soma’daki şubelerinde özel bir köşe yapılmak üzere Atatürk’ün Selanik’teki evinden toprak getirildi.

Dernekte yapılan teslim törenine Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu, Soma Şube Başkanı Mehmet Akın ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Batı Trakya Türkleri Derneği Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu, geleneksel olarak her yıl 16 Mayıs’ta Atatürk’ün Selanik’teki evinden getirilen ve Samsun’da devlet töreni ile teslim edilen toprağın bu yıl 13 Mayıs’ta Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle derneğin Soma şubesinde özel bir köşe yapılmak üzere Soma’ya getirildiğini söyledi.

Taner Mustafaoğlu Türk Bayrağı’na sarılı kutunun içerisinde bulunan toprağı Soma Şube Başkanı Mehmet Akın’a teslim etti. Akın ise bu değerli emaneti derneklerinin en güzel köşesinde muhafaza edeceklerini ifade etti.

Mustafaoğlu ve beraberindeki heyet, Soma Belediye Mezarlığı içerisinde yer alan maden şehitliğini de ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!