Soma Karaelmas Gazetesi

Atatürk Stadı Yeni galibiyetlere hazırlanıyor

Atatürk Stadı Yeni galibiyetlere hazırlanıyor
492 views
22 Aralık 2017 - 7:48

Atatürk Stadyumu yenileme çalışmaları Soma Belediyesi ekipleri tarafından yapılmaya başladı.

Soma Spor’ un ve birçok farklı takımın başarılı maçlarına ev sahipliği yapan Atatürk Stadyumunda yenileme çalışmaları başladı.

Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin verdiği talimatla, Soma Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler Atatürk stadında kışlık bakım çalışmaları yaptı.

Statta gübreleme ve çim olmayan veya çimi yıpranan alanlara lokal tohum serpme işlemi yapan ekipler ayrıca maç sonrasında oluşan çukurları da mineral açıdan zengin karışımlı kum ile doldurdu. Aşınan bölgelere yapılan çim tohumlama işleminin, solarizasyon tekniği uygulanarak çıkması ve kardeşlenmesi sağlandı.

Atatürk Stadında gerçekleştirilen yenileme çalışmaları ile ilgili Belediye Başkan’ımız Sayın Hasan Ergene: “Stat zeminini tüm katmanları ile beraber yenileyerek, Soma Atatürk Stadyumu’nun daha temiz ve güzel bir görünüme kavuşması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu stat, Soma Sporun birçok deplasmanına birçok başarılı maçlarına şahit oldu ve birçok takıma ev sahipliği yaptı. Soma spora her türlü destek verdiğimizi belirterek onların hakkı olan temiz ve bakımlı bir stadı onlara sunuyoruz. İnşallah bu statta Soma Spor adına nice başarılar elde edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!