Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Atatürk Soma’da Saygıyla Anıldı

Atatürk Soma’da Saygıyla Anıldı
1.199 views
12 Kasım 2013 - 8:06

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 75. Yıldönümünde Soma’da saygıyla anıldı.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk,  Cengiz Topel Meydanında düzenlenen törenle anıldı.
Anma programına Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Kılınç, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Soma İlçe Emniyet Müdürü Okan Arslan, belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, Sivil Toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, daire amirleri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu an olan 09:05’te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla buradaki sona erdi.
Program daha sonra  Soma Belediyesi Sinema, Kültür ve Tiyatro salonunda devam etti. Soma Kız Meslek Lisesi Tarih öğretmeni Mehmet Yabacı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, öğrencilerin hazırladığı şiirler okundu. Gençliğe Hitabe seslendirildi.”Anılarla Atatürk” adlı drama gösterisi sergilendi.Anma programı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türkülerin söylenmesiyle sona erdi.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!