Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Atamızı Saygıyla Andık

Atamızı Saygıyla Andık
1.421 views
11 Kasım 2014 - 9:25

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yılında Soma’da düzenlenen törenle saygı ile anıldı.

Cengiz Topel Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören, Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’de sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ile devam etti. Çevreden geçen vatandaşlar ise sirenlerin çalması ile birlikte saygı duruşuna geçti.

Törene Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı İbrahim Kılınç, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi, İstiklal Marşı söylendi. Çelenk sunumu sonrasında anma töreni Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda devam etti.

Saygı duruşu ile başlayan programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşma Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Öznur Güngör’ün gür sesi ile yapıldı. Atatürk’ün hayatı, ‘Güneşin adı Atatürk’ adlı belgesel okul öğrencilerinden oluşan Oratoryo ile sunuldu. Sarı Zeybeğim adlı halk oyunu gösterisinde Soma Halk Oyunları Eğitmeni Ahmet Sis tarafından Atatürk’ün muhteşem duruşu canlandırıldı. Büyük alkış alan gösterinin ardından Oratoryo tarafından Atatürk İlke ve İnkılapları, Atatürk’ün Gençliğe Hitabı, Gençliğin Ata’ya cevabı izleyenlere aktarıldı. Saz’da İsmail Daimi Arı, Piyano’da ise Berna Tunç eşliğinde Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar ile program sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!