https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Aşkın Sesi Notalarda Gizli !

Aşkın Sesi Notalarda Gizli !
869 views
18 Ağustos 2017 - 9:15

Aşklar, sevdalar,ağıtlar, beyitler, ezgiler, derken bir şeyler yazmak için her birini ayrı ayrı irdelemek sanırım en kötü yazım olabilirdi. Çünkü  bunların hepsi bir kadına, bir canana , bir sevgiliye, bir hasrete, bir özleme nefes olmuş  en saf duygulara nefes olmuş halen dinleyen kişinin ruhunda yarattığı tınına göre içimizi titreten , aşkın sesinin notalarda gizli olduğunu  bir kez daha vurgulayan majörler, bemoller, diyezler, solfej işte benim , işte bizim, işte hepimizin sevdasıııııı.

Biraz önce Radyomda her zaman açık olan müzikhol kanalım hafif ses tınısı ile kulaklarımı tatlı talı tınlayan melodilere hafiften kulak veriyorum, hoparlörden Atilla İlhanın şiirini yorumlayan Yaşar’ın güzel bir şarkısına eşlik etmeye başlıyorum elimde olmadan,

“Bir deniz kıyısında otur

Gemiler sensiz gitsin bırak

Herkes gibi yasasana sen

İşine gücüne baksana

Evlenirsin, çocuğun olur

Beni koyup koyup gitme, n’olursun

Bilmiyorum yine dilimiz lal’mı oldu, ne  yine herhalde şarkılar anlatsın istedik sevda dolu coşkularımızı, sevinçlerimizi, bazen böyle melankolik oluyorum ben. Yine bazen esen hafif bir rüzgarın hışırtısından beri etkilenip aşklara dem vurabiliyorum, neşeli günümde olsa, sevdalı günümde olsa, şarkıların nağmelerinde her zaman bir iz aramış ve geçmişe doğru sürüklenip gitmişimdir.

Müzik dostlarım, gönül yoldaşlarım biliyor musunuz aslında  her şarkı nağmesi sevene aşığını, sevdiğini hatırlatırmış ne kadar güzel bir öz düşünce değilmi ?  yine mi mest oldum ne ! Aşkı, ayrılığı, sevdayı, kederi, haykıran notalar, sesler hayat sizinle beraber bütün olursa gerçekten çok daha güzel.

Hırçın esen rüzgarın sesi, dalgaların hışırtısı, gökte parıldayan mehtap, bir çocuğun gülümsemesi, boğazdan geçen bir vapurun düdüğü, yağan yağmur, cama vuran tipi. Neler hatırlatmaz ki seni… Çünkü, hiç akıldan çıkmıyorsun ki…. Ne güzel anlatmışsınız unutulmayan sevdaları ne güzel haykırmışsınız mısralar arasında serpiştirt irdiğiniz duyguları, özlemleri , sevdaları, hepsi duygu yüklü, hepsi hüzünlü, hepsi güçlü.

Darağacımdaki beynimi yoklarken aklıma çok sevdiğim bir şarkı geliyor, Sözlerini Fakif Özlem’in yazdığı, müziğini Muzaffer İlkarın yaptığı, eskimeyen bir şarkı,

Şarkılar seni söyler

Dillerde nağme adın

Aşk gibi, sevda gibi

Huysuz ve tatlı kadın

En güzel günlerini

Demek bensiz yaşadın

Duygu dolu unutulmayacak ömür boyu sürecek dizeler, gelip geçici olmayacak şarkılarımız, unutulmamasını her geçen gün yıllanmış şarap gibi tekrar değerini artırması çok hoşuma gidiyor,  ama  bu şarkıları söyleyenler, yazanlar, güftelerini yapanlar her daim unutulmadan hatırlanıyorlar. Ölenlerde bizler buradan ruhların bire Fatiha gönderiyoruz.

Bu haftalık da burada yazımızı noktalayalım ve  sizlere veda edelim, güzel bir hafta sonu, aşkla, sevda ile geçen güzel bir yaşam ömrünüz olsun, sevgi ile kalın, muhabbet ile kalın, dostlar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!