Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Asırlık Eşyaları İş Yerinde Sergiliyor

Asırlık Eşyaları İş Yerinde Sergiliyor
4.030 views
08 Temmuz 2014 - 6:44

Soma’da biriktirdiği tarihi eserleri, iş yerinde oluşturduğu küçük müzede sergiliyor.
Soma’da Çiçekçilik yapan Mehmet Yalçın, tüfek, çan, bakraç, çömlek, ibrik, demlik, gaz lambası, orak ve kömürlü ütü gibi birçok nostaljik eşyayı iş yerinde oluşturduğu küçük müzede sergiliyor.
34 yaşındaki Mehmet Yalçın, nostalji ve tarihi eşyaları iş yerinde görücüye çıkardı.
Yalçın yaptığı açılamada, Tarihi eser, koleksiyon merakının olduğunu ve çoğu eski eşyaları parayla satın aldığını ifade etti.
Eşyaların manevi anlamda çok kıymetli olduğunu ve satmayı düşünmediğini belirten Yalçın, şöyle devam etti: Dedemin köydeki evine gittiğimde birkaç eski eşyasını gördüm ve hoşuma gitti. Onları buraya getirdim. Kısmi olarak gezdiğim yerlerde gördüğüm eski eşyaları satın almaya başladım. İlginç geldi insanlara, onların ilgilerini çektiğini görünce daha çok yoğunlaşmaya başladım.
Özellikle Yaşlı İnsanlar Daha Fazla İlgi Gösteriyor
“İş yerimde antika eşyaların olduğunu duyan geliyor. Yaşlı insanların daha çok dikkatini çekiyor. Çünkü bunlar kısmen de olsa onların kullandığı ve günümüzde önemini yitiren malzemeler. Burayı ziyarete gelen yaşlı insanlar, farklı bir atmosfere giriyor”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!