Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Arka mahalle Karanlıkta kaldı

Arka mahalle Karanlıkta kaldı
96 views
20 Ocak 2022 - 17:22

İstasyon Arka mahallede devam eden elektrik kesintisi vatandaşı çileden çıkardı.

İstasyon Arka mahallede ard arda kesilen elektrikler nedeniyle vatandaşlar zor günler geçiriyor. Evlerinde televizyonları, buzdolapları bozulan vatandaşların yanı sıra elektrikle ısınan yaşlılar ise hastalık ile burun buruna geldi.
Her gece karanlıkla uğraştıklarını dile getiren Mahalle muhtarı Hüseyin Balkan ise vatandaşın sıkıntılarını çözmeye çalışıyor.
5 günden beri trafo başında beklemekten hasta olduk diyen Balkan, “Elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşların elektrikli ev aletleri bozulmaya başladı. Tedaştan evrak alıp doldurup zararın karşılanmasını talep edeceğiz. Gediz tarafından mahallemizde bulunan 185 direk değişti. 3 trafo koyuldu. trafoda sürekli arıza meydana geliyor. Buradaki çalışmaları hızlandırmaya çalıştılar ama çözemediler. Sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor, kaloriferler elektriğe bağlı üşüyen, hasta olan insanlarımız var. Her akşam Belediye Başkanımız dahil olmak üzere herkesi arıyoruz. Yatırım içinde deniyor ama her akşam elektirk kesintisi yaşıyoruz. Yetkililerin soğuk havada bir an önce çözüm bulmasını ve mahallemizin artık elektrik kesintisi derdinden kurtulmasını istiyoruz’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!