Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Apartman Sakinleri İle Soma Belediyesi Ters Düştü

Apartman Sakinleri İle Soma Belediyesi Ters Düştü
1.930 views
29 Ağustos 2013 - 7:28

Kurtuluş Mahallesi Doruk Sokak No:2’de bulunan apartman sakinleri Soma Belediyesi tarafından yapımına başlanan inşaatın kendi binalarının sınırları içine girdiklerini iddia ettiler.
Belediyenin evlerinin bahçesine sınır çizgisi çizdiğini gören Köylü garajıo arkasında bulunan Apartman sakinleri yaptıkları açıklamalarda ‘ 20 sene önce yapılan bu binada oturmaya başladık. Bahçe duvarları bile yapılmış vaziyetteydi. Şimdi bahçe duvarlarımızın yerinin yanlış olduğu ve binanın bahçemizden içeri gireceği belirtiliyor. Evlerimizin yatak odaları binaya bakıyor. Bu nasıl bir iştir. Uzun zamandan beri yapılamayan bu bina şimdi birilerine rant sağlamak üzere mi yapılıyor. Burası bizler evi aldığımızda çocuk parkı olarak gözüküyordu. Aradan geçen süre içinde çocuk parkı aşağı kısma yapıldı. Burası ise Belediyeye verildi. Belediye’de kat karşılığı burayı imara açtı. Hemde tam dere kenarına bina yapılmaya başlandı. Biz buradan ev aldığımızda cami yoktu cami sonradan yapıldı. Sonrada buradan Vakıf’a yer verilecekmiş diye duyduk. Bu nasıl iştir anlamış değiliz. Elimizde belediyenin verdiği evraklara göre bizim yere girilmiş gözüküyor. 5 yılda bir değişim mi oluyor. Belediye kendi verdiği evrakların yanlış olduğunu söylüyor. Eğer kazılan yerin hemen yanında olan bina ile aynı hizada yapılmaya başlansa sesimiz çıkmayacak izleyecektik. Ancak hemen bahçe duvarımızı da içine alarak bahçemizin içine girilmesi bizleri tedirgin etti. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Gerekirse mahkemeye başvuracağız.’dediler. Binanın yerlerini veren Cemil Kömür ise ‘ 86 yaşımdayım. 3 dönüm arazim vardı. Buraları sattım. 86 metrekarelik bir yerim vardı. Bunu Belediyeye ikiz kulelerden bir daire karşılığında sattım. Belediyenin 300 metrekarelik alanı vardı. Burası komple belediyenin oldu. Ama duvar belediye sınırları içinde kalıyormuş biz yaparken böyle bir şey yoktu’ dedi. Soma Belediyesinden gelen Atilla Baştuğ ise ‘ Burası belediye sınırları içinde 90lı yıllarda bu bina yapılmış. O zaman kadastro ölçüm yapmıyordu. Burası ticari bölge olarak geçtiği için zemin kat tam olarak kullanılır. Kadastro getirerek ölçüm yaptırabilirsiniz.’dedi. Soma Belediyesi kepçesi ise tartışmalar sırasında çalışmalarına devam ediyordu.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!