Soma Karaelmas Gazetesi

Anne Babalıkta ustalaştılar

Anne Babalıkta ustalaştılar
2.256 views
16 Kasım 2017 - 7:54

Soma Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından ‘3 adım Anne Babalıkta Ustalaşma kursu’ tamamlandı. Kursa katılan 25 kişi çocuklarına daha verimli anne baba nasıl olabileceklerini öğrendi.

Soma Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak aile eğitim programı kapsamında 5 hafta süren ‘3 Adım Anne Babalıkta Ustalaşma Kursu’ sona erdi. Psikolog Fatih Akalın tarafından yüksek lisans projesi olarak verilen kurs Halk Eğitim Merkezi’nde verildi.

Kursta; Çocuğu kabul etme ve olumlu davranışları güçlendirme, sınırlar koyma, problem çözme ve Ailenin yapısı ve gelişimi gibi konular ele alındı.

Kurs sonunda katılanlara teşekkür eden Akalın ‘Çocuğunuzun size olan sevgisini, işbirliğini, uyumluluğunu, kendisine olan güvenini saygısını arttırmak tesadüflere bağlı değil. Yapabileceğiniz bir şey var. Zaman ayırmak. Katılımcılarla verimli zaman geçirdik hepsine çok teşekkür ederim. Onca işin gücün arasında ailelerinin mutlulugu için çaba sarfettiler. Benim için unutulmaz 5 haftaydı.’dedi.

3 Adım Anne Babalıkta Ustalaşma Kursu’na katılmak isteyenler Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne başvuruda bulunabilirler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!