Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

ANAHTAR TESLİM EDİLDİ

ANAHTAR TESLİM EDİLDİ
1.302 views
20 Temmuz 2013 - 7:17

Soma Sağlık, Sosyal ve Eğitim Vakfı (SOSEV) tarafından hayırseverlerin katkıları ile yapılan bina Soma Belediyesine devredildi. 1272 m2 arsa üzerine yapılan 530 m2 temel üzerinde olan 3 katlı toplam 2000m2 inşaat alanına sahip olan bina için devir teslim töreni yapıldı.
    Bina karşılığında ise SOSEV’e 3 daire ve 1 işyeri verilecek. Yurtkur İzmir Bölge Müdürü Yakup Karaca’nın Soma ziyaretinde gösterilen bina Yurt için düşünülmeye başlanmıştı. Erkek öğrenci yurdu olarak planlanacak bina Turgutalp’e yapılacak yeni yurt ile birlikte Kız öğrencilere hizmet vermeye başlayacak.
Bina teslim töreni sırasında açıklama yapan Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Belediye Meclisimizin onayı ile Soma Sağlık Sosyal ve Eğitim Vakfı (SOSEV) ile birlikte karlı bir alışverişe girmiş olduk. Burada karlı olan Soma halkı oldu. Somamızda yüksek öğrenim öğrenci yurdu halen daha yok. İnşallah Soma Belediyesi olarak SOSEV’in yaptırdığı binayı tamamlayıp önümüzdeki eğitim öğretim yılına kazandırmayı hedefliyoruz.
Vakıftan gelen bir teklifti zaten, bir takas gerçekleştirdik. Tarihi boyunca Soma’mıza çok önemli eserler kazandıran vakfımız bu defada ihtiyaç duyulan bir öğrenci yurdunun kazandırılmasında önemli bir katkı sağlamış oldu. Soma Belediyesi olarak Belediyemize ait olan 3 daire ve 1 iş yerini vakfımıza devrediyoruz. Vakfımızda bu arsa ve bulunduğu şekilde binayı bize devretmiş oluyor. Tapu işlemleri tamamlandı anahtarlarımızı teslim almaya geldik. Yurt Kur ile temaslarımız devam ediyor. Yurt Kur Bölge Müdürlüğündeki arkadaşlar geldiler binamızı tekrar gezdiler. Odalar da bir takım değişiklikler yapılacak.

Binamız tamamlandıktan sonra ilk olarak erkek yurdu olacak. Yurt Kur’un yatırım programında 400 yataklı erkek öğrenci yurdu teklif edildi. Önümüzdeki yıl yurdumuzun kesinleşmesi ve tamamlanmasının ardında erkek öğrencilerimiz oraya taşınacak burası da kız öğrencilerimize kalacak. Şuanda Meslek Yüksek Okulumuzda çok fazla kız öğrencimiz yok.
Şimdi bu binayı tamamlayıp öğrenci yurdu olarak işletmek üzere Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumuna kiraya vereceğiz” dedi.
Soma Sağlık Sosyal ve Eğitim Vakfı (SOSEV) Başkanı Mustafa Bayraktar ise yapılacak olan yurdun hayırlı olması diledi ve Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Zxj25.jpg

hY5HQ.jpg

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!