Soma Karaelmas Gazetesi

‘Amacımız Tazminatımız Reklam yapmak değil’

‘Amacımız Tazminatımız Reklam yapmak değil’
406 views
09 Nisan 2021 - 11:15

886 Uyar çalışanı için umut verici gelişme yaşandı. Ankara’dan mutlu ve bir o kadar da sevinçli dönen Uyar çalışanları Maden İşçileri Sendikası Toplantı Salonunda basın açıklaması yaparak, 8 yıl boyunca mücadele esnasında kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

886 Uyar çalışanının kıdem tazminatı alacakları için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tasa hazırlandı.
20 milyon’un üzerinde Kıdem Tazminatını almak için 8 yıldan beri mücadele veren maden işçileri artık umutlu.
Ankara dönüşü Maden İşçileri Sendikası Toplantı Salonunda açıklama yapan Uyar mağduru işçiler 8 yıl boyunca mücadelelerinde destek olan herkese teşekkür etti.
Uyar Maden İşçileri adına açıklamada bulunan Çetin Esmer ‘Uyar Madencilik mağdurları olarak 2013 yılından beri verdiğimiz mücadele sonucu her zaman Uyar işçisi olarak birlik olduk, yeri geldi biri yardımcı oldu, yeri geldi diğeri yardımcı oldu. Ama bizim mücadelemiz Tazminatımızı almak içindi. Hala bunun amacındayız. Mücadele ettiğimiz 8 yıl boyunca bizlere destek olan, üzerimizde emeği olan herkese teşekkür ediyoruz.
Ankara’ya gittiğimizde sayın Cumhurbaşkanımız ve Enerji bakanımız ile görüşmeler gerçekleştirildi.
Genel Bşk. Yrd. Özlem Zengin devreye girdi, Cumhurbaşkanımızın onayı alındı, meclise getirildi. Meclisin gündeminde taslak hazırlandı. Kodları söyledik, kodları kaldırttık. 2013 yılı dediler, 2012’ye aldırdık. O arada Uyar kapanana kadar olan süredeki işçilerin hepsi tazminatlarını alacak. Bizim amacımız tazminatımızı almak. Bizim amacımız reklam değil, biz o günde bunun mücadelesini veriyorduk, bugün de bunun mücadelesini verdik. Emeği geçen herkese de teşekkür ediyoruz. Ama sap ile samanı birbirine karıştırmamak lazım. 886 Uyar çalışanları adına, mücadelemiz esnasında bizleri yalnız bırakmayan, her zaman desteklerini arkamızda hissettiğimiz herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!