Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘İş Alanlarında Ölmek İstemiyoruz’

‘İş Alanlarında Ölmek İstemiyoruz’
1.529 views
07 Haziran 2014 - 7:32

KESK Genel Başkanı Lami Özgen ve Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca Soma’ya gelerek, Maden şehitleri için Beşyol meydanında bulunan Madenci heykeline karanfil bıraktı. Genel Başkanlar daha sonra Maden şehitliğine gitti ve ardından maden faciasında yaşamını yitiren işçilerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.
KESK Genel Başkanı Özgen: “Biz bu ülkenin işçi ve emekçileri olarak artık madenlerde ya da başka iş alanlarında ölmek istemiyoruz, tam tersine çocuklarımızla özgür ve onurlu bir şekilde yaşamak istiyoruz” dedi.
KESK Genel Başkanı Lami Özgen, bu ülkenin işçi ve emekçileri olarak artık madenlerde ya da başka iş alanlarında ölmek istemediklerini, tam tersine çocuklarıyla özgür ve onurlu bir şekilde yaşamak istediklerini söyledi.
KESK Genel Başkanı Lami Özgen, beraberinde Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Şenoğlu , Eğitim Sen Soma İlçe Temsilcisi A. Sait Sürül, Yönetim Kurulu ile birlikte Beşyol Kavşağı’nda bulunan madenci heykeline karanfil bıraktıktan sonra basın açıklaması yaptı.
13 Mayıs’ta Soma’daki madende meydana gelen faciada yaşamını yitiren işçileri anmak ve ailelerini ziyaret ederek acılarına ortak olmayı amaçladıklarını ifade eden Özgen, madenlere ilişkin birçok teknik raporun sunulmasına rağmen hükümetin çağrısı, sömürü hırsı, iş verenin talepleri çerçevesinde yapılan düzenlemelerin Soma’da 301 kişinin hayatını kaybetmesine neden olduğunu ileri sürdü.
Özgen, “Bugün ve son bir haftadır özellikle TBMM gündeminde olan Maden Yasası ve Taşeron Sistemi ile ilgili düzenlemelere karşı bir kez daha mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu ülkenin işçi ve emekçileri bu taşeron sistemine karşı bu sömürü ve talan sistemine karşı bir arada mücadele etmeye devam edecek. Biz bu ülkenin işçi ve emekçileri olarak artık madenlerde ya da başka iş alanlarında ölmek istemiyoruz, tam tersine çocuklarımızla özgür ve onurlu bir şekilde yaşamak istiyoruz” diye konuştu.
Özgen ve beraberindekiler daha sonra maden faciasında yaşamını yitiren işçilerin ailelerini ziyaret etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!