Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Akp Yöneticileri “Bindirilmiş Kıta” Komutanlığına Başlamıştır

Akp Yöneticileri “Bindirilmiş Kıta” Komutanlığına Başlamıştır
1.558 views
30 Aralık 2013 - 7:31

AKP,  halk düşmanı ve bölücü iktidarını sürdürebilmek için, vurgun, rüşvet, yolsuzluk, baskı, zulüm politikalarını daha da arttırıyor.
AKP’nin Manisa Mitingi’ne, özel maden işçilerini patronların zoruyla otobüslere doldurup götürüyorlar.
Tayyip Erdoğanlar, geçmişte büyük fedakârlıklarla Cumhuriyet Mitinglerine giden milyonlarca vatansevere “bindirilmiş kıta” diyordu.
AKP döneminde, zavallı konumlara itilen özel maden işçisi, Tayyip’in mitingine zorla, tehditle götürülmekte ve işçiye adeta dolgu malzemesi gözüyle bakılmaktadır.
Türk İşçisi, AKP döneminde tarihinin en büyük hak kayıplarına uğramıştır. Özelleştirmelerle kamu ve özel sektör yabancıların eline geçmiş, yüz binlerce işçi işini kaybetmiştir.
4-C kölelik uygulamasını yaygınlaştırılmıştır. Taşeron işçi sayısı 4 milyonu aşmıştır. AKP il ve ilçe başkanlıkları, yandaş taşerona iş bulma, taşeron işçi pazarlama ve mürit devşirme büroları haline getirilmiştir.
Yüz binlerce işçi sendikalaşma, toplusözleşme yapabilme ve süresiz işçilik hakkını kaybetmiştir. İşçilik ve kamu hizmeti ayaklar altına alınmıştır.
Sendikaları barajlarda boğacak yasa çıkarılmıştır. İşçinin örgütlenme ve sendikalı olma hakkına darbe vurulmuştur.
Ancak bütün bu saldırılar, AKP iktidarını kaçınılmaz sonundan kurtaramayacaktır. Halk hareketi, vurguncu diktatörlerin saltanatını sallamaktadır.
Tayyip Erdoğan’ların vurgun düzenine karşı Yatağan İşçisi yarın Milas’ta Tayyip’e en güzel cevabı verecektir.
Maşallah DELİL
İşçi Partisi Soma İlçe Başkanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!