https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ResimLink - Resim Yükle

Akademisyenler Soma’da toplandı

Akademisyenler Soma’da toplandı
17 views
09 Ağustos 2022 - 5:33

Enerji Akademisinin ilk toplantısı Soma’da yapıldı. Toplantı sonrası A Termik Santraline teknik gezi düzenlendi.

YÖK ile EÜAŞ arasındaki iş birliği protokolünün ilk toplantısı Soma’da yapıldı.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, “Yer altı ve yer üstü zenginliklere sahip olmak kadar, bu kaynakları işleyecek teknolojilere sahip olmak da son derece mühim.” ifadesini kullandı.
YÖK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, YÖK ile Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) arasında enerji sektöründe yerli ve milli kaynakların oluşturulması amacıyla imzalanan “Enerji Akademi Programı İş Birliği Protokolü”nün ilk toplantısı, Manisa Soma EÜAŞ Tesisleri’nde düzenlendi.
Toplantıda, enerji alanında katma değeri yüksek milli teknolojiler geliştirme, enerji sektöründe yerli teknolojilerin payını artırma, EÜAŞ’ın beşeri kaynağının bilgi, beceri ve yetkinlik yönlerinden geliştirilmesi, Ar-Ge bazlı lisansüstü programlar yürütülmesi hedeflerine yönelik görüşmeler yapıldı.
YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Uzkurt, üniversite-sanayi iş birliğinin hayata geçirilmesine yönelik somut adımların önemli olduğunu vurguladı. Uzkurt, “Yer altı ve yer üstü zenginliklere sahip olmak kadar, bu kaynakları işleyecek teknolojilere sahip olmak da son derece mühim.” değerlendirmesinde bulundu.
Uzkurt ayrıca bu çalışmanın enerji temalı Ar-Ge merkezlerinin kuruluşuna da zemin hazırlayabileceğini belirtti.
?Türkiye için kritik öneme sahip enerji alanındaki iş birliğinden dolayı YÖK’e teşekkür eden EÜAŞ Genel Müdürü Dr. İzzet Alagöz ise elektrik üretiminde teknoloji ithal eden bir ülke değil, ihraç eden bir ülke olunması gerektiğine değinerek, enerjide bugününün değil yarınının düşünülmesi gerektiğini ifade etti.
?Toplantı kapsamında Soma Termik Santrali’ne teknik ziyaret düzenlendi. Ziyarette, Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin enerji alanındaki öncelikli sorun alanları ele alındı ve ihtiyaç duyulan yeni teknolojilerin tespit edilmesi, yürütülecek projelerin belirlenmesi için istişareler gerçekleştirildi.
Soma Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen EÜAŞ Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Dr. İzzet Alagöz ve çalışanların katıldığı programa YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, YÖK Yürütme Kurul Üyesi Prof. Dr. Ömer Açıkgöz Gazi Üniversitesi, ODTÜ, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi, Alparslan Türkeş ve Celal Bayar Üniversitesinin Rektör ve Yardımcıları ve ilgili üniversitelerimizden çok sayıda akademisyen katılıyor.
EÜAŞ Elektrik Üretim A.Ş. ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) arasında 9 Haziran 2022 tarihinde “Enerji Akademi Programı İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokol uyarınca enerji sektörünün ihtiyaç duyduğu projeler EÜAŞ – Üniversiteler işbirliğinde yürütülecek. Proje konularıyla ilgili açılacak yüksek lisans ya da doktora programlarına personelimiz ve diğer üniversite öğrencileri katılabilecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

error: Content is protected !!