Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Ak Parti’den Gövde Gösterisi

Ak Parti’den Gövde Gösterisi
1.418 views
01 Nisan 2014 - 7:26

30 Mart yerel seçimlerde Soma’dan büyük bir zaferle çıkan Ak Parti gövde gösterisi yaptı. Parti binasından Belediye önüne kadar yürüyen Ak Partililer burada çalışanlar ve vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ve Ak Partililer ile parti binasından Belediye binasına kadar büyük bir kalabalık ile yürüdü. Belediye çalışanları tarafından alkışlar ile karşılanan Milletvekili Recai Berber ve Hasan Ergene çiçekler ile karşılandı.  Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber’in katılımı ile Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene Soma Belediye binasındaki makamına çıktı.
Seçimler hakkında değerlendirme yapan Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber ‘Soma’nın bugün çok önemli ve güzel bir günü. Dün güzel bir demokrasi şöleni yaşandı. 2 veya 3 ay süren seçim maratonu ve çalışmaları yapıldı. Centilmence ve güzel bir şekilde bir seçim oldu. Her seçimde olduğu gibi bir galibi ve bir başkanı seçiliyor. Dün Somalı kardeşlerimiz çok yüksek bir oy oranı ile Hasan Başkanımızı tekrar 3. dönem olarak ekibini bu göreve getirdiler. Soma halkının kararına teşekkür ediyoruz. İnşallah bu karardan dolayı hiçbir zaman pişman olmayacaklar. Geçtiğimiz 10 yılda olduğu gibi önümüzdeki 5 yıllık dönemde hem yerel yönetimler olarak büyük hizmetlere ve eserlere imza atacak, hem de bizlerde Ankara’dan hükümetle uyumlu bir başkanın olması ile çok daha güzel hizmetler yapacağız. Teşkilatımızla, kadın kolları ve gençlik kollarımız ile uyumlu bir belediye başkanımız var. Bu uyumlu çalışmanın sonucunu da aldık. Başkanımın Soma için ilk olan ve Türkiye’de ilkleri yapan anlamında bir özelliği var. Bizde böyle çalışkan, Ankara’dan ve başka yerden alacağı hizmetlerde tuttuğunu koparan bir başkan bizde her konuda yanındayız.
Plan ve Bütçe komisyonu başkanı olarak ben her türlü imkanımızı Soma ve Belediye Başkanımızın yanında yer almaya devam edeceğiz. En üst düzeyde bir güç vereceğiz. Kendisinin güzel projeleri var bizde destek olmaya devam edeceğiz. Başkanım zaten ustalık döneminde önümüzdeki günlerde şunu veya bunu yapayım diye zaman kaybetmeden hiç ara vermeden Soma’nın hizmetlerine devam edecek. Yeni Soma’nın kurulması ve bütün halinde kalkınması için çalışmalarına devam edecek. Yeni mahalleler ile bir bütün halinde planlayarak Soma’nın sıkışmış halinden kurtarıp nefes alacak. Çevre yolu ile Soma büyükşehir haline gelecek. Ben şimdiden başkanımıza hayırlı olsun diyerek başarılar diliyorum’dedi.
‘Başkanımızın Başlattığı Projeler Asla Yarım Kalmayacak’
    Berber Manisa Büyükşehir’de Cengiz Ergün’ün kazanması ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında ise ‘Manisa ilk defa Büyükşehir oldu. Son sonuçlara göre Mevcut Belediye Başkanı kazanmış görünüyor. Bizim seçim sonuçları ile ilgili itirazlarımız var. Sonuç nasıl değişir bilemeyiz ancak Manisa halkımızın vermiş olduğu karara saygı duyuyoruz. Biz seçimle gelen iktidarların seçimle gitmesinden yanayız. Biz Büyükşehir ile ilgili olan Projelerimizi halkımıza iyi anlatamamışız diye düşünüyorum.  Bunu biz kendi içimizde değerlendireceğiz. Şu anki seçim sonuçlarına göre ise Manisa Büyükşehir Meclisinin büyük çoğunluğu Ak Parti grubuna ait olacak. Buradan şunu iletmek isterim. Belediyelerde Başkanlık sistemi geçerlidir. Başkanı ve meclisini ayrı seçersiniz. Manisa’da başkan bir partiden meclis çoğunluğu ise diğer partilerden oluşuyor. Bu durumda halk seçim sonuçlarına göre ‘Manisa’yı birlikte yönetin’ demiştir. Mecliste uyum içinde çalışma istiyoruz. Manisa’nın çok hizmetlere ihtiyacı var. Bu hizmet anlayışı ile davranır Büyükşehir Belediye Başkanı. Biz ekibimize inanıyoruz. Manisa’nın ihtiyacı olan her konuda Başkan ile uyumlu çalışacaktır. Vatandaşlarımız Soma’daki bir çok hizmetlerin büyükşehir tarafından yapılacağını bunlar yapılır mı yürür mü şeklinde endişeleri var. Hiç kimse endişe etmesin. Soma Belediye Başkanımızın başlattığı ve bundan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından yürütülecek projeler meclis grubumuz vasıtası ile en güçlü şekilde desteklenerek yürütülecektir. Bunlara Büyükşehir belediyesinin engel olmak gibi bir düşüncesi olursa, bilin ki biz Hükümet ve iktidarız Ankara’dan destekler yine yaparız. Hiç bir proje yarım kalmaz. Belediye Başkanımız gayet uyumlu bir başkandır. Biz Belediye Başkanlığını Başbakanımızdan öğrendik. Başbakanımız 1994 yılında İstanbul’da başkan olduğunda kendi partisinden çoğunluğu yoktu. Bütün muhalefet ile uyumlu çalışarak yürüttü başkanlığı. Meclisin aldığı kararların ise %70’i oy birliği ile geçmiştir. Soma ve Manisa’da hizmetler aksamadan yürüyecektir. Aksama ve gecikme olursa iktidar olarak Ankara’dan telafi ederiz’ dedi.

DSC8125.jpg

DSC8126.jpg

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!