Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Ak Parti’de Yeni Dönem

Ak Parti’de Yeni Dönem
2.399 views
10 Kasım 2014 - 8:18

Ak Parti’de yeni dönem başladı. 6 yıldır İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Ali Özkan’ın aday olmadığı 5. Olağan Genel Kurulda Soma Ak Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk oldu.

Ak Parti Koordinatör Milletvekili Nesrin Ulema, Ak Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Selçuk Özdağ, Muzaffer Yurttaş, Ak Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, Çevre ilçe başkanları ve Ak Partililerin katılımı ile Soma Belediye Düğün Salonunda Ak Parti 5. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Genel Kurul öncesinde katılanlara aşure dağıtıldı. Yapılan Divan seçiminin ardından Ak Parti Manisa İl Başkanı konuşma yaptı.

İl Başkanı Murat Baybatur ‘Birlik ve beraberlik her zamankinden önce geliyor. Yeni ilçe Başkanımız yönetimimiz ile 2015’te büyük seçime, büyük Türkiye’nin inşaası olacak olan bu seçime hep beraber yürüyeceğiz. Rabbim yardımcımız olsun biliyorum kolay olmayacak. Ancak Soma’daki bu tablo gösteriyor ki bu birlik ve beraberlikle geçmişte büyük zaferlere imza atılmışsa, 2015’teki Haziran seçimlerinde hep beraber Ak Parti bayrağını şan ve şerefle dalgalandıracağız’dedi.

‘Başkanımız Rekor kırdı’

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘İlçe Başkanımız ile birlikte güzel çalışmalar yaptık. 2009 yılından bu güne kadar 4 seçim 1 referandum geçirdik. Hamdolsun girdiğimiz seçimlerde büyük bir başarı ile çıktık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçe Başkanımız rekor kırdı. 6 yıldır uzun bir dönemdir Soma İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Görev yaptığı süre içinde bizlerle uyumlu çalışmalar içinde bulundu. Karşılıklı dayanışma içinde hep birbirimizin işini kolaylaştırdık. Somamıza en güzel hizmetleri sunmak için gayret ettik. Yeni göreve gelecek olan ilçe başkanımla da aynı çerçevede çalışmayı arzu ediyoruz’dedi.

‘SEAŞ’ın özelleştirilmesini ertelemeye çalışıyoruz’

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ‘Soma kongresi bizim için önemli kongrelerden bir tanesidir. Soma’da bir çok çalışmalar yapıldı. OSB 2500 kişi çalışacak. Kamulaştırma işlemleri tamamlanmak üzere. Kamulaştırmanın tamamını devlet ödeyecek. Fabrika yapmak isteyenler gelecekler devlete 3 yıl geri ödemesiz, 10 yıl faizsiz olarak 13 yıl içinde ödemiş olacaklar. Şuan Kütahya, İzmir ve Balıkesir’den 3 iş adamı burada fabrika yapmak için çalışmalara başlıyor. Kolin 1 katrilyonluk bir yatırım yapıyor. Bugünlerde bir kaç sıkıntısı var bu sıkıntılar aşıldıktan sonra Kolin Temelini attığı gün 1000 kişiyi istihdam edecek. 5 yıl sonra bitirecek. 550 megavat gücünde elektrik üretecek. Şuan mevcut termik santralde 1000 megavat gücünde elektrik üretiyor. 3500 kişi çalıştırılacak. Diğer taraftan Demir Export 400 kişiyi işe aldı. Aralık’ta bu sayı 500’e çıkacak. Burada SEAŞ ile ilgili sıkıntılar var. Sayın Başbakanımıza arz ettik. SEAŞ’ın 1 yıl en azından özelleştirilmesini geciktirirsek Soma kömürleri A.Ş.’nin Eynez, Işıklar ve Atabacalarındaki problemleri ortadan kaldırmış olabiliriz.  Işıklar’da problem hafta başı açılmış olacak. Soma’da işsizlik 3.8 bu sayısı 0’a indirmeyi planlıyoruz.’dedi.

Ak Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş ise Hastaneye değindi.

‘301 aileye 2 ev verilecek’

Yurttaş ‘Kongreniz hayırlı olsun. Manisa’nın ilk ilçe kongresini Soma’da yapıyoruz. Soma’da bir değişim gelişim yaşanıyor. 13 Mayıs’ta hiç arzu etmediğimiz bir olay yaşadık. Kazanın oluşunu haber alır almaz Soma’ya geldik. Onların ihtiyaçlarının karşılanması için elimizden gelen herşey yapıldı. Her maden işçisine ev yapalım dedik. Doğuş Holding ve Gaziantep OSB bizler evleri yaparız dedi. Toki vasıtası ile evlerin yapımına karar verildi. Ailelere tahsis edilen arsa üzerine 301 aileye 2 ev yapılacak. İster aileler evlerine ister oturabilir ister satabilir yada kiraya verebilir. Kapatılan ocaklardaki işçilerin maaşları garanti altına alındı. Torba yasa ile ilgili düzenlemeler yapıldı. Maden sektöründe çalışanların emeklilik yaşını 50’ye indirdik. 2000 esnafımız faizsiz krediden yararlandı. Soma’da Toki Başkanı ile görüştüm. Manisa’nın en büyük  hastanesini yapıyoruz. İçerisinde bütün üniteler ve uzmanlar bulunacak. %75’i tamamlandı. Mevcut müteahhidin işlerinde aksama olduğundan önümüzdeki ay sözleşme fesh edilecek. Yeni bir müteahhit ile yolumuza devam edeceğiz. Soma’da ben Maden fakültesinin kurulmasını amaçlıyoruz. Bunun için canla başla çalışacağız. dedi.

Soma’yı çakallara bırakmayız’

AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ise konuşmasına ‘Bugün Somamızda ilçe kongremizi gerçekleştirmek üzere buraya 3 mlletvekilimiz ile geldik. Bugün burada nöbet değişiminin gerçekleştiğine şahit oluyoruz. Mehmet Ali Bey üzerime düzen görevi yaptım başka arkadaşımız bu görevi üstlensin dediler. Bu kongre ile şahit oluyoruz. Şeref kardeşimiz partimize ve belediye çalışmalarında ilçemize katkısı olmuştur. Ortak akıl özellikle Genel Merkezimizin değerlendirmesi sonucu Şeref Kavruk kardeşimize ilçe başkanlığı görevi tebliğ edilmiştir. Dava arkadaşlarımız ile birlikte bu yükü yüklenmiş olacak. Sorumluluklarını yerine getirecek. Her birimiz elini taşın altına koyacak. Çalışmalarına katkı vermek için çalışacağız. Soma’da aşırı uç örgütler olduğunu biliyoruz. Yasa dışı işler yapıldığını şahit oluyoruz. Biz Soma’yı çakallara bırakmayız. biz İslami olarak gerekeni yaparız. Biz Hükümet olarak gerekeni yaparız.’dedi. 431 Delege oy kullanarak yeni yönetim belirlendi.

431 delegenin oy kullandığı Ak Parti 5. Olağan Genel Kurulunda yeni yönetim şu isimlerden oluştu.

İlçe Başkanı Şeref Kavruk,

Yönetim Asil:  Caner Süer, Murat Dolu, Arife Candan, Kemal Türkeri, Cavit Çakır, Harun Yörük, Engin Bozdemir, Dursun Solak, Ergün Uçak, Elif Tursun, Fatma Göllükcü, Sefer Cıdır, Veli Bakırlı, Ruhi Duran, Ercan Tezcan, Adnan Tekin, İsmail Dede, Halil İbrahim DOğan, Fatma Karslı, İbrahim Güleç, İsmail Hakkı Akgün, Önder Özer, Mehmet Pamukçu, Ali Duran, Rahmi Eren, Emine Karcı, Azız Kır, Murat Gökbentekir, Turgay İnce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!