Soma Karaelmas Gazetesi

Ak Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi Oldu

Ak Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi Oldu
2.262 views
13 Aralık 2013 - 14:56

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün İzmir ile birlikte toplam 12 ilin belediye başkan adayını açıkladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi oldu.
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) önümüzdeki  yerel seçimlerde illerde göstereceği adaylar belli olmaya başladı. Hüseyin Tanrıverdi’nin adı memleketi olan Manisa için geçiyor.

Hüseyin Tanrıverdi kimdir?

Hüseyin Tanrıverdi, 4 Eylül 1956’da Manisa Kula’da doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Müşerref’tir. Hüseyin Tanrıverdi Eğitimci ve Sendikacı; Gaziantep Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünü bitirdi. Hizmet-İş Sendikasının Kurucu Genel Başkanı oldu ve yirmi üç yıl bu görevini sürdürdü. HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. TGTV’nin kurucu üyesi oldu. İki kitabının yanı sıra çok sayıda makalesi yayınlandı. Hüseyin Tanrıverdi Azerbaycan İşçi Sendikaları Konfederasyonunun “Özel Hizmet Nişanı” sahibidir. Hüseyin Tanrıverdi 22 ve 23. Dönemde Manisa Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubunun Başkanlık görevini yürüttü. Hüseyin Tanrıverdi, evli ve 2 çocuk babasıdır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!