Soma Karaelmas Gazetesi

Ak Gençlikte Erol Saygılı Güven Tazeledi

Ak Gençlikte Erol Saygılı Güven Tazeledi
1.581 views
19 Ocak 2015 - 9:06

Ak Parti Soma İlçe Gençlik Kolları 4. Olağan kongresinde Erol Saygılı yeniden başkanlığa seçildi.

Ak Parti Soma İlçe Gençlik Kolları 4. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Soma Belediye Düğün Salonu’nda yapılan kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Tek liste ile gidilen kongre de mevcut başkan Erol Saygılı güven tazeledi.

Divan Başkanlığına Ak Parti Manisa İl teşkilatı Başkan Yardımcısı Ender Gök, Katip üyelikliğe Manisa Yönetim Kurulu Üyesi Engin Hacıoğlu, Soma Gençlik Kolları Üyeleri Hasan Özkan ve Ferit Keskin seçildi. 400 delegeden 292 delegenin oy kullandığı kongrede oyların tamamını alan Erol Saygılı yeniden başkanlığa seçildi.

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Erol Saygılı, “ Partimiz gençlik kolları üyelerimiz gecelerini, gündüzlerini ayırt etmeden var güçleriyle partimiz çalışmalarına büyük emek vermişlerdir. Dünden bugüne yeni Türkiye, güçlü bir gelecek için çalışma faaliyetlerimize hız kazandırmışlardır” dedi.

Saygılı, İktidar partisinin ve gençlik kollarının çalışmaları ile faaliyetlerini anlattı.

Ak Parti Gençlik Kollarını çalışmalarını takdir ile karşıladığını belirten Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “ gerek genel seçim gerekse yerel seçim çalışmalarında parti çatısı altında çalışmalarını aralıksız sürdüren gençlik kollarımızın üyeleri Soma ve Somanın gençleri için yapılması gerekenleri not almış ve birlik beraberlik içinde yapmaya çaba sarf etmiştir” dedi.

“SOMA’DA BAZI ŞEYLER ESKİSİ GİBİ GİTMİYOR”

Manisa Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına değinen Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “ çok arzu etmemize rağmen Manisa’mız Büyükşehir Belediyesi oldu ve biz Ak parti olarak Büyükşehir belediye başkanlığını kazanamadık. Bu durumun olumsuzluklarını her alanda hissediyoruz. Soma’da bazı şeyler eskisi gibi gitmiyor.bir takım aksaklıklar görüyoruz ve bunlara üzülüyoruz. Bunların giderilmesi için bizde çaba sarf ediyoruz ama uzun zaman sonra şehrimiz 4 gün süren su kesintileri ile baş başa kaldı. Hani Başbakanımız diyordu ya “biz göreve gelirsek böyle çalışırız. Ama onlar göreve gelirse susuzluk olur, yolsuzluk olur” işte biz bunları şuanda birebir yaşamaya başladık. Üzücü kısım ise bu arkadaşlarımız hiç eleştiriye tahammül edemiyorlar. Hizmetlerdeki aksamalarla ilgili en ufak eleştiriye dahi öylesine büyük tepkiler veriyorlar ki, doğrusu insan üzülüyor. Eleştiri iyi bir şeydir eleştirilere bizim tahammül etmemiz lazım. Özellikle siyaset ile uğraşan kişilerin eleştirilere de açık olması lazım. Eleştiri siyasetçiye kendini düzeltme ve daha iyi hizmet etme şansı verir. Somamıza hizmet etmek için gelen arkadaşlarda bu yaklaşımı göremiyoruz. Sudan sebepler ile hizmetlerdeki aksaklıkları örtemeye çalışıyorlar. Efendim Soma’ya kar yağmış toprak yumuşamış üzerinden kamyon geçmiş yüzlerce yerde boru patlamış. Soma’ya ilk defamı kar yağıyor?. Böylesi komik sebeplere vatandaşımız gülüp geçiyor. Bir organizasyon eksikliği olduğu çok açık. Biz 11 yıldır belediyeyi idare ediyoruz. Her geçen gün su depolarımıza, pompalarımıza yatırımlar yaptık ve bunları da Büyükşehir belediyesine teslim ettik. Ama bu işlerde ekip ruhunu bozdukları için bu işte yetişmiş arkadaşlarımızın hepsinin işine son verdikleri için veya başka kurumlara gönderdikleri için bugün su şebekemizde bu zafiyetler oluşmuştur” dedi.

Mevsim gereği Somaya düşen kar sonucu yollarda buzlanma olduğunu belirten başkan Ergene, “ yollarımızda buzlanma olduğunda ilk iş makinelerini sevk eden Soma Belediyemizdir. Geçmişte bugünleri düşünerek bir takım ekipmanları yatırım yaptık ve bunları da hazır tutuyoruz. Aksama yaşanmayacak şekilde her türlü tedbirleri alıyoruz ve trafiğe yollarımızı açıyoruz. Trafik açıldıktan sonra Manisa Büyükşehir Belediyesinin önüne kürek takılmış kamyonları boştur atıyorlar. Neden? Çünkü bunların üzerinde Manisa Büyükşehir Belediyesinin logoları var. Her şey iyi düzel de vatandaş size boş kamyon dolaştırın diye oy vermedi. Zamanında dolaştırın diye oy verdi” şeklinde konuştu.

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE YÜRÜYECEĞİZ”

2002 yılından buyana Ak Parti Teşkilatının gurur tablosu olmasında gençlik kollarının ve kadın kollarının da büyük rol aldığının belirten Ak Parti eski Soma İlçe Başkanı M.Ali Özkan, “birlik ve beraberlik içinde bugünlere geldik. Bundan sonrada yine birlik ve beraberlik içerisinde yeni Türkiye ve güçlü gelecek için bu yolda hep birlikte yürüyeceğiz” dedi.

Ak parti İl gençlik kollarının çalışmalarından söz eden Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan ise, kongrenin hayırlara vesile olmasının yeni yönetime ise çalışmalarında başarılar diledi.

İlçe genelinde çalışmalarını sürdüren gençlik kollarının faaliyetlerinin takdirle karşılandığını belirten Ak Parti İlçe Başkanı Şeref Kavruk ise, “ Somamızın Ak Gençleri diğer siyası parti geçlik kolları ile bugüne kadar hiçbir sorun ve problem yaşamamıştır. Çünkü Soma Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Erol Saygılı ve ekibi dürüst, çalışkan, azimli ve saygılı bir yönetim ile beraber hareket etmişlerdir” dedi.

Kongrenin hayırlı olmasını dileyen Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, “ kongreler yenilenme ve bir muhasebe yapma zamanıdır. Gençlerimiz bizim bıraktığımız bayrağı ileriye taşıyacaktır” dedi. Berber, İktidar Partisinin yapmış ve yapacak olduğu çalışmalarını anlattı.

Kongreye, Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Belediye Başkan Yardımcısı Sabır Tuna, Manisa il Gençlik Kolları Başkanı Halil özkan, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Şeref Kavruk, Ak Parti eski İlçe Başkanı M. Ali Özkan, Ak Parti Soma İlçe Kadın Kolları, çevre ilçelerin Ak Parti Gençlik Kolları Başkanları ve üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri,partililer ve gençler katıldı.

Erol Saygılı başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu Üyeleri: Rasul Özer, Baki Devecioğlu,Samet Demir, Anıl Çetiner, Berna Bodur,Sevil Bakır, Halil İbrahim Şafak, Mahmuthan Duran, Görkem Meriç, Emre Tüler, Kübra Uysal, İlker Mert Demir, Ahmet Sivari, Salih Kaplan, Salih Kır, Sunay Şafak, Enes Kocapınar, Gökhan Alçoban, Muharrem Mehmet İstekli, Ali Anıl Palamut, Nihat Kavas, İdris Gün, Uğur Pandur, Ramazan Acar, Ekrem Altınbay, Davut Tekin, Ebru Keskin Cücen, Mücahit Uysal, Yener Dizen.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!