https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Ahmet Açar Görevden uzaklaştırıldı

Ahmet Açar Görevden uzaklaştırıldı
2.693 views
14 Ekim 2016 - 7:34

Soma Eğitim Bir Sen Yönetim Kurulu, İlçe Başkanları Ahmet Açar’ın görevden alındığını basın açıklaması ile duyurdu.
Açar’ın kendisine ait olarak gözüken bir telefon hattında Bylock tespit edilmesi nedeni ile görevden uzaklaştırıldığını dile getiren Soma Eğitim Bir Sen Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır;
1999 yılında öğretmen olarak göreve başlayan 2003 yılında eğitimciler birliği sendikasına üye olan ve uzun yıllar sendikanın ilçe yönetimlerinde görev alıp 2010 yılından beri soma ilçesinde hem eğitimciler birliği sendikasının hem de memur-sen’in ilçe başkanlığı görevini yürüten aynı zamanda 2012 yılından bu yana da okul müdürlüğü yapan hem sendikal faaliyetlerde hem de eğitim yöneticiliğinde dava şuuru ile hareket eden dostumuz Ahmet AÇAR, (Memur- Sen Başkanı Mesut Öner, yönetim kurulu üyesi Halil Kallat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa DİKİCİ, Şube müdürü Halil Can’ın bulunduğu ortamda Ahmet AÇAR açığa alındığını haber aldığında e- devletten üzerine kayıtlı olan telefon numaralarını tespit etmiş üzerine kayıtlı 6 hat olduğunu öğrenmiş bu hatlardan kendi ve ailesi dışında telefon rehberinde dahi olmayan 0554 690….. nolu numarayı fark etmiş ve numarayı arayarak hattın kullanılmadığını öğrenmiştir. O esnada geçmişte Y.Ç.’nin kızı S.Ç. için bir hat aldığını hatırlayarak Y.Ç. ‘den alınan S.Ç.’nin yeni numarası aranmış ve konuşma sırasında S.Ç. bu numarayı 2016 nisan ya da mayıs ayına kadar kullandığını ve kartı kırıp attığını söylemiştir. Ahmet Açar kendisine bylock kurup kurmadığını sorduğunda kendisinin kurup kurmadığını hatırlamadığını ancak arkadaşlarının kurmuş olabileceği gibi çelişkili ifadeleri olmuştur.) Kınık’ın Poyracık beldesinden hemşerisi Y.Ç. isimli ve çiftçilik yapan şahsın 2011 yılında Anadolu öğretmen lisesinde yatılı olarak kalan çocuğu S.Ç için kendisinin tarla işlerinden dolayı Soma’ya gelemeyeceğini bildirip, çocuğuna GSM hattı alması yönündeki ricası üzerine GSM hattı alarak yardımcı olmuştur. Öğrenciye velisinin ricası üzerine sadece yardımcı olmak amacı ile almış olduğu 0554 690 ….. numaralı kontörlü hatta bylock tespit edildiğinden ilgisi olmadığı halde görevinden uzaklaştırılarak büyük haksızlığa uğramıştır.
Gerekli Mercilere itiraz dilekçeleri ulaştırılmış olup, gerçeğin bir an önce açığa çıkartılıp Ahmet AÇAR’ın görevine iadesi tüm eğitim camiası tarafından beklenmektedir.

Soma Eğitim-Bir Sen Yönetim Kurulu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!