Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘Adı Uyarı Tabelası’

‘Adı Uyarı Tabelası’
3.203 views
28 Ağustos 2014 - 7:25

Şehir içine giren kamyonlara ceza yazılmasına rağmen kamyon sürücüleri uyarı tabelasının görülmediğini ve dikkat çekmeyen bir noktaya koyulduğunu vurguluyorlar.
Soma İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil Denetleme ve Büro Amirliğine bağlı Trafik ekipleri tarafından Soma Şehir merkezine giren kamyon sürücülerine cezai işlem uygulanmaya başladı.
Kamyonların şehir içinden giriş çıkışına engel olmak amacı ile Soma Belediyesi tarafından açılan alternatif yolu kullanmayan kamyon sürücülerine cezai işlem uygulanmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda sadece uyarı yapılan kamyon sürücülerine 80 TL cezai işlem uygulanmaya başladı. Soma Nazım Yavuz Stadı yanında ve Soma Diyaliz Merkezi karşısında bulunan trafik ekipleri giriş çıkışlarda görev alarak kamyonların şehir içine girmesine engel oldu. Bulundukları ilk kavşaktan dönmeleri konusunda uyarılarda bulunulan kamyon sürücülerine ise kurallara uymadıkları gerekçesi ile 80 TL cezai işlem uygulandı. Önceki gün görev alan Trafik ekipleri ise yaklaşık 60 sürücüye cezai işlem uyguladı.
‘LEVHALAR GÖZÜKMÜYOR’
Öte yandan ise cezai işlem uygulanan Kamyon ve Tır şoförleri ise uyarı levhalarının yeterli düzeyde olmadığı yönünde şikayette bulunuyorlar. Karayollarının güzergah üzerinde büyük trafik işaretleri ile yasağı vurgulamadı gerektiğini belirten ‘Kamyon sürücüleri yanımızda otobüs yada büyük bir araç durduğu zaman uyarı levhası görünmüyor. Trafik ışıklarının bulunduğu yerden tepeye koyulacak trafik işareti ile bu uygulama yapılabilir. Ancak tabela zaten küçücük birde yanına araç durunca yolun sol tarafındaki araç sürücüsünün bu tabelayı görmesi imkansız. Bu durumda bizlere cezai işlem uygulanıyor. Uygulama doğru olabilir ancak tabela yanlış. Yanında bulunan diğer tabelalar bile kendisinden daha büyük vaziyette. Kimse burada bulunan tabelaya dikkat bile etmez’diyorlar.
Uyarı levhalarının yanında kısa bir süre durmamıza rağmen görülmediğine şahit olduk. Uyarı tabelasının üzerinde kamyon ve otobüs sürücülerinin dikkatine yazmasına rağmen bulunduğumuz 10 dakika içinde bir çok otobüs ve kamyon şoförü tabelayı görmeden şehir içine giriş yaparak cezai işleme maruz kaldı. Tabelanın yanındaki bir çok reklam tabelasından daha küçük olması ve dikkat çekmeyen bir noktaya koyulmuş olması ise ayrı bir sorun.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!