Soma Karaelmas Gazetesi

Adar ‘Soma’yı Ayağa Kaldıracak Projeler İle Geliyorum’

Adar ‘Soma’yı Ayağa Kaldıracak Projeler İle Geliyorum’
2.680 views
12 Eylül 2013 - 7:21

Önder Adar Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı olduğunu resmen açıkladı. Sosyal Paylaşım sitesinde yayınladığı yazı ile Soma’yı kaderine bırakmayacağını belirterek ‘ Soma siyaset meydanı asla boş değildir. Önder Adar Soma’yı ayağa kaldıracak projeleri ile herkesin hayret edeceği bomba meclis listesi ile çok yakında huzurunuzda olacaktır’ dedi.
Adar yayınladığı yazısında ‘1962 yılında kömür kokulu memleketim de tam da kömürün merkezinde madende dünyaya geldim. Doğduğumda yeraltı başçavuşu olarak görev yapan işçi bir babanın Namık Kemal ADAR’ın evladıyım ben. Soma aşkı bizde sonradan değildir yani doğuştandır, Allah’tan olmadır. Burada büyüdüm, burada okudum ve ilk defa burada aşık oldum. Soma’da evlat sahibi olmanın mutluluğunu yaşadım, tertemiz insanların 100 evlerin çocuğu olmaktan onur duydum hep. Linyit lisesi mezunuyum iftihar ediyorum, gurur duyuyorum. Allah’ıma şükürler olsun, önce mühendis sonra Tarım bakanlığına bürokrat oldum. Hep söylerim ya bu memleket beni 33 yaşında kaymakam , 36 yaşında belediye başkanı yaptı. Seviyorum kardeşim , tepeden aşağıya aşığım ben bu kömür kokulu memlekete. Borcum var benim , beni büyüten okutan makam ve mevki veren memleketim insanlarına, Soma’ya borcum var belki ömrüm boyunca ödeyemeyeceğim. Bende ki memleket sevdası böyle işte, benim can dostlarım.
Bunları niye yazdım biliyor musunuz; Son günlerde inanılmaz bir yoğunlukta mübalasız yüzlerce binlerce insanın bana sokakta, yolda, markette, fırında, hastanede, telefonda , sosyal paylaşım sitelerinde gerek mesajla gerekse bizzat yüzüme sorduğu bir soru var, bir talepleri var. ” Başkanım bizi yalnız koyma, ilçemizi 10 yıldır çok kötü yönetenlere ve Soma’da yaşayanlara , Soma’nın çocuklarına zulüm edenlere karşı bunları başımızdan göndermeye muktedir olan ve her kesimden her görüşten oy alabilecek seçimi kazanma ihtimali olan tek güç sensin. Lütfen aday ol , bizi yalnız bırakma …” diyorsunuz …
Beni tanırsanız öyle lafı uzatmayı çok sevmem, neysem oyumdur. Günlerdir beni arayan ve bir cevap bekleyen Sevgili Soma’lı hemşehrilerim; Başta sağlık durumum olmak üzere tüm olumsuzluklara, geçmişte yaşanan türlü vefasızlık ve ayak oyunlarına rağmen; Yukarıda detaylı bir şekilde yazdığım gibi, aşık olduğum memleketimi kaderine terketmem ben. Kimse bu önemli konuda bir umutsuzluğa kapılmasın lütfen. Seçim sandığı bir er meydanı ise eğer, bu meydandan kaçan namert olsun diyorum. Ve bir çift lafımda sessiz kaldım diye meydanı boş sanan bazı arkadaşlaradır. Şunu çok iyi biliniz ki, Soma’da siyaset meydanı asla ve asla boş değildir. ” ÖNDER ADAR ” her zamanki sevecenliği, dostlarına sonuna kadar açtığı yüreği, Soma’yı ayağa kaldıracak projeleri ve herkesin hayret edeceği bomba gibi bir meclis listesi ile çok yakında huzurunuzda olacaktır.’dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!